Ukraińcy najlepsi podczas Półmaratonu Henrykowskiego

Ukraińcy zdominowali Półmaraton Henrykowski

Ukraińcy zdominowali Półmaraton Henrykowski fot.: em24.pl

Andrii Starzynskyi z Ukrainy z czasem 1 godz. 17 min i 19 sek. okazał się najszybszy podczas kolejnej edycji Półmaratonu Henrykowskiego.

Na podium stanęli dwaj jego rodacy – Paulo Olinyk oraz Volodymyr Timashov. Cała trójka od startu do mety przewodziła w stawce. Najlepszym Polakiem okazał się czwarty Patryk Chrzanowski – 27-latek z Bielawy, który do zwycięzcy stracił ponad półtorej minuty.

Wśród kobiet triumfowała Swetlana Olinyk z Ukrainy, uzyskując czas 1 godz. 26 min i 41 sek, a na drugim i trzecim stopniu podium stanęły Tatiana Belovol oraz Yulia Diatlova. Najlepszą Polką była 5. w klasyfikacji kobiet, a 25. ogólnie Anna Wiącek. Uzyskała ona czas 1 godz. 31 min i 54 sek. Bieg ukończyły 233 osoby.

Najstarszym uczestnikiem imprezy, który ukończył bieg był 75-letni Leon Dubij z Wrocławia. Na mecie Dubij uzyskał czas 2 godz. i 11 min 43 sek, zajmując 191 lokatę w klasyfikacji OPEN. Czas 2 godz. 19 sekund i 154 miejsce zajął 70-letni Wacław Wanat z Wrocławia, a zaraz po nim na mecie zameldował się 67-letni Hieronim Olejniczak z Dusznik-Zdroju z czasem gorszym o cztery sekundy. Cała trójka to zawodnicy, którzy urodzili się przed 1950 rokiem.

Zdjęcia ze startu oraz ceremonii wręczenia nagród wkrótce. W galerii znajduje się już 230 zdjęć z trasy biegu oraz mety.