Express-Miejski.pl

Juniorzy z UKS Black Skorpion Przyłęk Najsilniejsi w Polsce

Puchar Polski w Armwrestlingu - Fit Max Cup 2009 fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Prawie 150 zawodników z 17 miast polski, bardzo wysoki poziom sportowy, niesamowite walki w kategoriach juniorów, seniorów, ręki lewej i prawej, odpowiednia oprawa sceniczna, tak pokrótce można określić tegoroczny, dziesiąty z kolei, jubileuszowy Puchar Polski w Armwrestlingu - Fit Max Cup 2009, który odbył się na hali widowiskowo - sportowej im. Andrzeja Grubby 27-28 listopada br. w Starogardzie Gdańskim.

Miasto Starogard Gdański już po raz siódmy z rzędu organizowało zmagania najlepszych armwrestlerów świata. Co prawda w corocznym Pucharze Polski udział wziąć mogli tylko i wyłącznie polscy zawodnicy posiadający licencję Federacji Armwrestling Polska, ale byli to sportowcy, którzy tworzą czołówkę polskiego, a tym samym światowego siłowania na ręce. Wielu startujących zawodników w Starogardzie Gdańskim to przecież medaliści Mistrzostw Europy, Świata, Pucharu Świata Zawodowców i innych turniejów rangi międzynarodowej. Poziom sportowy starogardzkich zawodów był więc bardzo, ale to bardzo wysoki.

Na tak prestiżowych zawodach nie mogło zabraknąć zawodników z UKS BLACK SKORPION PRZYŁĘK w 16 osobowym składzie:
Seniorzy: Marcin Zawada, Adrian Ferenc, Tomasz Pelczar, Karol Bąba, Kacper Szczeciński
Juniorzy: Cyprian Załoga, Łukasz Wilczyński, Andrzej Stecyk, Arkadiusz Dochniak, Grzegorz Kizik, Łukasz Poprzeczka, Aleksander Głąb, Tomasz Jemioło, Jakub Urbaniak, Łukasz Bogusz, Mateusz Rożniatowski.

Zawodnicy z Przyłęku przygotowywali się do tej imprezy bardzo długo i sumiennie odpuszczając sobie starty w kilku innych turniejach poprzedzających X Puchar Polski. Ale za to wyniki jakie osiągneli przeszły oczekiwania nawet największych optymistów.

Juniorzy zdobyli 9 medali w tym 2 złote 2 srebrne oraz 5 brązowych tym samym zajmując 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej ręki prawej oraz 2 ręki lewej co jest wynikiem historycznym. Prawie wszyscy juniorzy zajmowli punktowane miejsca w swoich kategoriach wagowych ale na największe słowa uznania zsługują medaliści czyli Cyprian Załoga 13 letni mieszkaniec Przyłęku najmłodszy uczestnik zawodów złoty medal w kat.do 57 kg ręka prawa oraz brązowy medal ręka lewa. Grzegorz Kizik 16 latek z Brzeźnicy złoty medal w kat. do 63 kg na rękę prawą. Tomasz Jemioło ze Sławęcina brązowy medal w kat. do 63 kg ręka prawa, Łukasz Poprzeczka także ze Sławęcina brązowy medal w kat.do 63 kg ręka lewa, Arkadiusz Dochniak z Owiesna srebrny medal w kat. do 70 kg ręka prawa, Mateusz Rożniatowski mieszkaniec Przyłęku brązowy medal w kat. do 70 kg ręka prawa, Łukasz Bogusz także z Przyłeku srebrny medal w kat. do 78 kg ręka prawa oraz Jakub Urbaniak też z Przyłęku brązowy medal w kat +78 kg. Juniorzy podczas występu na rękę prawą nie mieli sobie równych w klasyfikacji drużynowej zostawiając w pobitym polu nawet największy i najbardziej utytuowany klub w Polsce TYTAN JAWORZNO który musiał się zadowolić 2 miejscem.

W rywalizacj seniorów nietety nie było już tak dobrze najlepszy występ zanotował prezes klubu Marcin Zawada z Przyłęku który dołożył do dorobku klubu brązowy medal w kat. do 95 kg na lewą rękę, dobre występy zanotowali także Tomasz Pelczar z Owiesna 4 miejsce w kat. +95 kg ręka lewa oraz vice-prezes klubu Adrian Ferenc z Przyłęku 6 miejsce w kat. 95kg ręka lewa.

Ogólnie w klasyfikacji generalnej całych zawodów UKS BLACK SKORPION PRZYŁEK (junior + senior prawa + lewa ręka) zajął 6 miejsce na 17 klubów i zdobył 10 medali co jest najlepszym wynikiem w histori startów tego klubu.

Nie ma co ukrywać, że starty wszystkich zawodników były naprawdę imponujące. Widać było, że nasi armwrestlerzy solidnie przygotowali się do tegorocznej rywalizacji pucharowej. Każdy zawodnik zasługuje na brawa. Oczywiście na te większe zasługują medaliści poszczególnych kategorii wagowych. To oni, dziś tworzą tą najlepszą czołówkę polskiego Armwrestlingu.

UKS BLACK SKORPION PRZYŁĘK chciałby podziękować sponsorowi Gminie Bardo za pomoc finansową bez której występ tej reprezentacji klubu na Pucharze Polski byłby niemożliwy.

UMiG Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA