Zawody wędkarskie z okazji dnia dziecka. Wyłoniono najlepszych

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka fot.: PZW Ząbkowice Śląskie

29 maja na zbiorniku Topola odbyły się zawody z okazji Dnia Dziecka organizowane przez koło wędkarskie PZW Ząbkowice Śląskie.

Na zawody przyjechało 32 dzieciaków z rodzinami. Zawody rozpoczęły się parę minut po godz. 8 i trwały do godz. 1.2 W trakcie zawodów wszystkie dzieci otrzymały paczki ze słodyczami i napojami. Łącznie najmłodsi wędkarze złowili ponad 26 kg ryb.

Pierwsze miejsce w kategorii do 10 lat wywalczył Franciszek Duś, który złowił ponad 7 kg ryb. Drugie miejsce zajęła Roksana Duś z wynikiem ponad 5 kg ryb. Roksana złowiła największą rybę zawodów. Był to leszcz ważący 2,2 kg, za którą w ramach nagrody otrzymała kołowrotek Trzecie miejsce zajął Nikodem Kraciński.

W kategorii do lat 14 zwyciężył Jakub Bott, a drugie miejsce zajął Gabriel Miśkiewicz. Po zawodach wszystkie ryby wróciły do wody. Dzieci biorące udział w zawodach otrzymały puchary i medale okolicznościowe.

- Dziękujemy wszystkim za przybycie, a sponsorom - burmistrzowi Marcinowi Orzeszkowki, firmie Balsax z Kłodzka i Dariuszowi Lityńskiemu za ufundowanie nagród - mówi Robert Gąstała, współorganizator imprezy.