Z kompletem punktów i zwycięstw. ZTS wygrał grupę „C” trzeciej ligi dolnośląskiej

Siatkarze ZTS Ząbkowice Śląskie w cuglach wywalczyli awans do kolejnej fazy rozgrywek fot.: ZTS Ząbkowice Śląskie

ZTS Ząbkowice Śląskie z kompletem zwycięstw zakończył pierwszy etap w walce o drugą ligę. Do gry w wyższej lidze droga jeszcze daleka, choć rezultaty napawają optymizmem.

W ostatnim meczu dolnośląskiej III ligi grupy „C” ząbkowiczanie na własnym parkiecie pokonali 3:1 (-14, -14, 18, -19) Gwardię Wrocław i odnieśli dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Co ciekawe, przegrany set był dopiero drugim jaki podopieczni Henryka Saryczewa stracili w tegorocznych rozgrywkach.

Pierwszy set rozpoczął się od kilkupunktowego prowadzenia najpierw miejscowych, a następnie gości na chwilę przed pierwszą przerwą techniczną. Zawodnicy ZTS Ząbkowice Śląskie po pierwszej przerwie technicznej złapali jednak swój rytm i najpierw odrobili niewielkie straty, a następnie zaczęli powiększać przewagę. W zespole dobrze funkcjonował serwis i gra „na kontrze”. Jak się okazało, był to klucz do sukcesu – gospodarze inauguracyjną partię wygrali do 14 i lepszego początku spotkania nie mogli sobie wymarzyć.

Drugi set także zakończył się pewnym zwycięstwem miejscowych. Już na pierwszej przerwie technicznej ząbkowiczanie prowadzili 8:5, a na drugą schodzili z czterema oczkami przewagi. Końcówka tej partii to niemalże popis ząbkowiczan, którzy wygrali do 14 i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo.

W trzecim secie obudzili się jednak wrocławianie, którzy poprawili swoją grę, wykorzystali rozluźnienie ząbkowiczan i niespodziewanie wygrali seta do 18. Od pierwszych do ostatnich piłek Gwardia zdominowała wydarzenia w trzeciej odsłonie i po dwóch jednostronnych setach wśród kibiców pojawiły się emocje. Siatkarze z Ząbkowic Śląskich, aby do dalszej fazy rozgrywek awansować z kompletem oczek musieli czwartą partię wygrać.

Partia numer cztery rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy prowadzili już 6:1, jednak na przerwę techniczną schodzili już tylko z trzema oczkami przewagi. Mimo to, prowadzenia gospodarze nie oddali do końca seta, utrzymując przez cały czas kilka punktów przewagi. W efekcie odnieśli zwycięstwo do 19, całe spotkanie 3:1 i z kompletem punktów okazali się bezapelacyjnie najlepszą drużyną w grupie „C” trzeciej ligi dolnośląskiej.

Ząbkowiczanie awansowali do kolejnego etapu, gdzie zagrają z trzema najlepszymi zespołami grupy A i B. Oprócz siatkarzy ZTS awans z grupy „C” wywalczył też Opal Kudowa-Zdrój i właśnie wrocławska Gwardia. Wyniki z tymi rywalami zostaną przepisane z pierwszego etapu, a ząbkowiczanie będą wspierać zarówno kudowian jak i wrocławian, które urywając punkty rywalom mogą pomóc podopiecznym Henryka Saryczewa w wywalczeniu awansu na drugoligowe parkiety.

Terminarz grupy D, gdzie zagrają najlepsze drużyny z trzech grup na Dolnym Śląsku poznamy niebawem. Pierwsze mecze zaplanowano na styczeń 2016 roku. Dwie najlepsze ekipy tej grupy bezpośrednio wywalczą awans na szczebel centralny, gdzie będą walczyć o awans do II ligi.