ZLF: Ekipa Bania gra dalej

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Ekipa Bania nie zostanie wyrzucona z rozgrywek. Zawieszony został tylko zawodnik Marcin Abrahamik, który został ukarany trzema meczami dyskwalifikacji.

Organizatorzy na środowym posiedzeniu wnikliwie przeanalizowali sytuację, która miała miejsce podczas ostatniego meczu 2 kolejki III ligi ZLF. Przypomnijmy. Mecz pomiędzy Ekipą Bania a KS Orzeł został zakończony przez sędziów na dwie minuty przed końcem przy stanie 3:6 ze względu na niesportowe zachowanie jednego z graczy Ekipa Bania. Drużynie groziło wykluczenie z rozgrywek.  - Organizatorzy postanowili udzielić kredytu zaufania drużynie Ekipa Bania, co za tym idzie - dopuścić drużynę do dalszych rozgrywek. Jednak zastrzegamy, że jeśli kiedykolwiek będzie miała miejsce podobna sytuacja, czy ze strony kibiców, czy zawodników, drużyna zostanie natychmiast wydalona z udziału w ZLF – informuje Daniel Ciepierski, główny organizator Ząbkowickiej Ligi Futsalu.

W dalszej części komunikatu możemy przeczytać iż zarówno mecze I, II jak i III ligi sędziowane są przez licencjonowanych sędziów, którzy na co dzień mają do czynienia z I ligą futsalu. - Przypominamy, że sędzia na boisku jest nietykalny, a ewentualne dyskusje prowadzić może z nim tylko kapitan drużyny, w imieniu rzecz jasna całego zespołu. Od następnej kolejki organizatorzy przyglądać się będą zachowaniu zawodników w trakcie meczu. Naganne zachowania spotykać się będą z dotkliwymi karami, włączając w to wykluczenie z rozgrywek – dodaje Ciepierski.

Organizatorzy postanowili też podtrzymać wynik meczu jaki miał miejsce w momencie przerwania spotkania. W trzeciej kolejce Ekipa Bania zagra ze Zbylbrukiem Bobolice.