Express-Miejski.pl

Zintegrowany Informator Pacjenta: Załóż konto i sprawdź, jak Cię leczą

Dzięki założeniu konta wszystkie informacje o swojej chorobie znajdziesz w Internecie, bez wychodzenia z domu

Dzięki założeniu konta wszystkie informacje o swojej chorobie znajdziesz w Internecie, bez wychodzenia z domu fot.: sxc.hu

W ząbkowickim urzędzie miejskim odbędzie się spotkanie w sprawie założenia indywidualnego konta „wszystko o Twoim zdrowiu” w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP).

Spotkanie zaplanowano na 18 listopada w godz. od 10 do 14 w sali konferencyjnej. Dzięki założeniu konta każdy zainteresowany w serwisie ZIP będzie mógł sprawdzać na bieżąco historię udzielonych mu i sfinansowanych przez NFZ świadczeń opieki zdrowotnej oraz zrealizowanych recept. System potwierdza status ubezpieczenia, co jest niezmiernie przydatne podczas ubiegania się o wyrobienie w NFZ Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), jak również podczas wizyty u lekarza. Pacjent otrzymuje możliwość skonfrontowania faktycznego przebiegu swojego leczenia z tym co zostało odnotowane w dokumentach, oraz uzyskuje informacje o kosztach poniesionych przez NFZ w związku z jego leczeniem.

ZIP jest także ogromną bazą danych, która na pewno stanie się niezwykle przydatna każdemu, kto potrzebować będzie pomocy medycznej. Zawiera wykaz placówek mających podpisane umowy z NFZ wraz z mapami dojazdu oraz godzinami otwarcia. W przypadku niektórych  usług medycznych otrzymamy informacje dotyczącą czasu oczekiwania na udzielenie świadczenia i  wiele innych.

Wszelkie dodatkowe informacje na stronie internetowej NFZ, oddział Wrocław.

Jak uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta?

  • należy wypełnić wniosek  na stronie zip.nfz.gov.pl, a następnie osobiście w punkcie ZIP odebrać login i hasło dostępu do ZIP lub
  • zgłaszając się osobiście do punktu ZIP z dowodem osobistym lub paszportem i odebrać login i hasło dostępu do ZIP (punkt będzie czynny w Ząbkowicach Śląskich w dniu 18 listopada od 10 do 14)

Dane dostępowe wydawane są obecnie dla:

  • osób pełnoletnich,
  • dzieci powyżej 16 roku życia, które mogą odebrać same dane dostępowe jeśli mają dowód lub paszport,
  • dzieci do 16 roku życia - wydane tylko tej osobie (matka, ojciec, babcia, dziadek, współmałżonek rodzica dziecka lub opiekun prawny w ramach rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka), która zgłosiła dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego, potwierdzonego w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych (CWU). Warunkiem uzyskania dostępu do danych o leczeniu dziecka  jest posiadanie przez osobę wnioskującą konta dla siebie. Dostęp do konta dziecka odbywa się  na podstawie tego samego hasła, zmienia się tylko login.

Informacje na temat swojego leczenia zobaczymy 24 godziny po otrzymaniu danych dostępowych i zalogowaniu się.

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA