Komplet punktów bez straty seta. Ząbkowiccy siatkarze idą jak burza

ZTS Ząbkowice Śląskie 3:0 Opal Kudowa-Zdrój

ZTS Ząbkowice Śląskie 3:0 Opal Kudowa-Zdrój fot.: ZTS Ząbkowice Śląskie

Siatkarze ZTS Ząbkowice Śląskie znów wygrywają bez straty seta. Podopieczni Henryka Saryczewa w sobotę bardzo pewnie pokonali Opal Kudowę-Zdrój 3:0 (-20, -14, -20).

Całe spotkanie praktycznie toczyło się pod dyktando grających u siebie ząbkowiczan. W pierwszym secie siatkarze ZTS kontrolowali przebieg rywalizacji od początku do końca i tylko swojej nieporadności zawdzięczają to, iż wygrali zaledwie różnicą pięciu punktów. Kudowianie na przyjęciu prezentowali się bardzo słabo, lecz ząbkowiczanie zepsuli zdecydowanie za dużo zagrywek. Gdyby w tym elemencie grali podobnie jak w bloku i w ataku, wynik mógł być zdecydowanie okazalszy.

Okazalszy, tak jak choćby zwycięstwo w drugiej partii. Rywale kroku miejscowym dotrzymywali tylko w pierwszej fazie seta. Od stanu 12:9 siatkarze ZTS zaczęli grać koncertowo, w efekcie czego zwyciężyli partię do czternastu.

W trzecim secie gospodarze nieco się rozluźnili i dali przeciwnikom nadzieję na wygranie seta. Opal Kudowa-Zdrój prowadził nawet 20:19, ale wówczas piąty bieg wrzucili siatkarze z Ząbkowic Śląskich i serią sześciu punktów z rzędu „zamknęli” spotkanie, ustalając jego rezultat na 3:0.

Po pierwszych czterech kolejkach ząbkowiczanie prowadzą w tabeli III ligi dolnośląskiej, gr. C z kompletem oczek i bilansem setów 12:0. Za tydzień siatkarzy z Ząbkowic Śląskich czeka hitowy mecz z drugą w tabeli Gwardią Wrocław, która w tym sezonie też nie zaznała jeszcze smaku porażki.

ZTS Ząbkowice Śląskie - Opal Kudowa 3:0 (-20, -14, -20)

Skład: Stryczniewicz, Kacprzak, Surtel, Balas, Pacioch, Kot, Budziński (L) oraz Jóźwiszyn, Chmielowiec, Saryczew, Świgoń, Lasota, Paciukanis, Przybyło (L).