Klapa Orła i przełamanie Tarnovii

GLKS Orlęta Krosnowice umocniły się na czele tabeli. Tym razem podopieczni Kamila Matusika pokonali w Ożarach miejscowy Inter 1:0. Bramkę na wagę trzech oczek zdobył w drugim kwadransie gry Maciej Kaletka, który po trafieniu utonął w objęciach kolegów fot.: glksorletakrosnowice.futbolowo.pl / Sylwia G.

Zaskakująca porażka Orła, Zamek przegrywa z liderem, złotostocka Unia wraca bez punktów z Jedliny-Zdroju. Unia Bardo zgodnie z planem, przełamanie Tarnovii Tarnów.

Zdecydowanie słabsi
Zarówno Piast Nowa Ruda, jak i Orzeł Ząbkowice Śląskie przegrały różnicą trzech bramek. Piast poległ 0:3 w Kowarach Olimpii, ale mecz rozpoczął się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Noworudzianie bowiem zapomnieli strojów i zagrali wyłącznie dzięki uprzejmości gospodarzy. - Rzeczywiście przez nieporozumienie stroje zostały w domu. Jestem przekonany, że taki problem z pewnością długo się nie powtórzy - powiedział trener Piasta Karol Ulatowski. Wobec tego Piast wystąpił w rezerwowym komplecie Olimpii, lecz nie zagrał jak kowarzanie. - Z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Chłopcy z Nowej Rudy zostawili na boisku masę zdrowia. Grali ambitnie, ale piłkarsko byli słabsi od nas - ocenił menadżer Olimpii Tomasz Dudziak. W pierwszej połowie trafił Baszak, a w drugiej Gałach i Szujewski.

Z kolei klęskę poniósł Orzeł. Zawodnicy Arkadiusza Albrechta ulegli w Trzebnicy Polonii aż 1:4, która zwyciężyła dopiero po raz trzeci w tym sezonie. Pierwsi na prowadzenie wyszli jednak ząbkowiczanie, gdy płaskim strzałem popisał się Okrojek. Później warunki dyktowali już gospodarze, a walnie do zwycięstwa przyczynił się Krzysztof Ulatowski. 35-letni pomocnik z przeszłością w Śląsku Wrocław zdobył dwie bramki, a na listę strzelców wpisali się również Rafał Miazgowski i Kacper Belica.

Wygrana nonszalanckiej Nysy, katastrofa Iskry
Jeden powie, że zwycięzców się nie sądzi, drugi zaś, iż wygrana przyszła w kiepskim stylu. W przypadku derbowego spotkania Nysy Kłodzko z Polonią Bystrzyca Kłodzka obaj będą mieli rację. - Powiedziałem zawodnikom w szatni, że za szybko dopisali sobie trzy punkty. Mecz wygrali w głowach, a zapomnieli, że trzeba zwycięstwo wywalczyć i wybiegać na boisku - mówił trener Nysy Kamil Krzywda. Nysa wygrała po spornych rzutach karnych. - Dwa rzuty karne były zasłużone, ale z przebiegu spotkania zagraliśmy słabe zawody - dodał Krzywda. Odmiennego zdania był opiekun Polonii Wiesław Zalewski. - Oba rzuty karny to wymysł sędziego. Jestem pewny tego, że ich nie było. Nie byliśmy słabsi od Nysy w tym meczu, remis byłby tutaj sprawiedliwy - powiedział. Pierwszą jedenastkę pewnie egzekwował Pierzchalski, a drugą Bońkowski. Nysa kończyła mecz w dziewiątkę, gdyż najpierw czerwoną kartkę otrzymał Pierzchalski, a następnie kontuzji kolana nabawił się Marcin Syper.

Do 24. minuty w Jaszkowej Dolnej nic nie wskazywało na pogrom. Potem rozpoczęła się kanonada Unii Bardo, która wygrała aż 5:0. Strzelali kolejno Łukasz Idzi, Robert Herdy, Łukasz Idzi, Krzysztof Pietrzykowski i Paweł Świerzawski. Dla Idziego była to już dziesiąta i jedenasta bramka w tym sezonie. - Zagraliśmy dobry mecz, co odzwierciedla wynik. Strzeliliśmy pięć bramek na wyjeździe i znów udało się zagrać na zero z tyłu, a to powinno szczególnie cieszyć. Teraz przed nami ciężkie spotkanie z Karoliną Jaworzyna i myślami jesteśmy już przy tym pojedynku - podsumował bramkostrzelny napastnik Unii.

Zamek bez Victorii, beznadziejny wyjazd Unii
Osłabienia okazały się zbyt duże. Zamek Kamieniec Ząbkowicki bez Arkadiusza Sadowskiego, Damiana Węglarza, Kamila Sienkiewicza, Pawła Kobrzaka czy Piotra Buczyńskiego nie sprostał liderującej Victorii Świebodzice. - Mecz był wyrównany i nie zasłużyliśmy na porażkę. Bramki padły po ewidentnych błędach sędziów - stwierdził obrońca Zamka Bartosz Szydełko. Dla przyjezdnych strzelali Mariusz Błaszczak i Kamil Sadowski. Zdaniem gospodarzy po bezdyskusyjnych spalonych. - Postawiliśmy liderowi wysoko poprzeczkę. Victoria musiała się napracować, aby wywieźć trzy oczka. Uważam nawet, że remis był w naszym zasięgu. Osobiście jednak spodziewam się po liderze więcej - mówi Waldemar Tomaszewicz.

Już szóstej porażki w tym sezonie doznała Unia Złoty Stok. Zawodnicy Grzegorza Czachora przegrali 0:4 ze Zdrojem Jedlina-Zdrój. - Jestem wściekły! Zmagamy się z poważnymi problemami kadrowymi, a w każdym, kolejnym meczu łapiemy głupie kartki, które następnie eliminują kilku zawodników. Wciąż pauzują Cebula i Szafarski, a teraz dołączył do nich Faron. To brak odpowiedzialności z ich strony. Ze Zdrojem czterech, może pięciu zawodników zagrało na swoim poziomie, pozostali przeszła obok meczu, czy to ze względu na brak treningów, czy pewność, że będzie się grało, bo nie ma zmienników. Pierwszą bramkę straciliśmy po stałym fragmencie, drugą po błędach obrońców, natomiast kolejne to popis arbitra, który podyktował dwa rzuty karne. Ośmiu na dziesięciu sędziów nie odgwizdałoby przewinień. Zasłużyliśmy na porażkę, lecz nie tak wysoką. Przy 0:0 Bień nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Jedyne wyróżnienia to Gurbała, który wybronił trzy idealne okazje strzeleckie, Dechnik oraz 36-letni Śleziak. Młodzież powinna się wstydzić! - grzmiał rozgoryczony Grzegorz Czachor.

Przerwana passa, dwóch rannych
Kryształ Stronie Śląskie poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie. Patent na Kryształ znalazło Odrodzenie Szalejów Dolny. W dalszym ciągu niepokonane pozostają Orlęta Krosnowice i Hutnik Szczytna. Ci pierwsi okazali się lepsi o jedną bramkę od Interu Ożary, natomiast ci drudzy ograli Łomniczanką Starą Łomnica. - Od początku przeciwnik się cofnął i z tego powodu grało nam się bardzo trudno. Zwycięstwo powinno być wyższe, bo w 90. minucie nie wykorzystaliśmy rzutu karnego - tłumaczy Kamil Matusik, trener Orląt. Cenne trzy punkty zainkasował LKS Bierkowice, który wygrał z KS-em Polanica-Zdrój.

Wiele działo się także w drugiej części tabeli. Trening strzelecki urządził sobie Włókniarz Kudowa-Zdrój, który zaaplikował osiem bramek ostatniemu w tabeli MLKS-owi Radków. Z kolei w Gorzanowie remis, którego nikogo nie cieszy. Zamek przegrywał do przerwy z Tęczą, ale z rzutu karnego wyrównał Dominik Matusik. Tęcza kończyła mecz w ósemkę. - Odniosłem wrażenie, że moi zawodnicy dopisali sobie trzy punkty już przed meczem. Nie mieliśmy jednak pomysłu na grę i gdyby nie rzut karny to schodzilibyśmy z boiska jako przegrani. Trzeba jednak oddać Tęczy, że naprawdę mądrze się broniła i zasłużyła na ten remis - ocenił Andrzej Matusik, trener Zamka.

Przełamanie Tarnovii, Polonia gromi, Niemczanka przegrywa wygrany mecz
Do dziesiątej kolejki musieli czekać piłkarze i kibice Tarnovii Tarnów na pierwsze punkty w sezonie. Po szalonym meczu Tarnovia pokonała na własnym obiekcie Spartę Ziębice i choć nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli to zainkasowała pierwsze oczka. Do przerwy Tarnovia prowadziła 2:0, jednak kwadrans po zmianie stron całkowicie wstrząsnął gospodarzami. Ziębiczanie zdobyli trzy gole i wydawało się, że mają mecz pod kontrolą. Nic bardziej mylnego, gospodarze zdobyli jeszcze trzy trafienia i w końcu po końcowym gwizdku mieli powody do zadowolenia. Hat-tricka ustrzelił atakujący miejscowych Patryk Stanuch.

Sensacją pachniało też w Stolcu, gdzie Skałki po 45. minutach przegrywały 0:2 z beniaminkiem z Piławy Dolnej. Ostatecznie po zmianie stron gospodarze szybko zdołali doprowadzić do wyrównania i rozbili bezsilnych po przerwie gości, wygrywając 6:2, inkasując ważne trzy punkty i zbliżając się do czołówki tabeli.

Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowała ząbkowicka Polonia, która w Piskorzowie pokonała Boxmet aż 7:2. Do przerwy nic nie wskazywało na pogrom, a wynik po pierwszych 45. minutach brzmiał 1:1. Po zmianie stron Polonię szybko na prowadzenie wyprowadził jednak Arnold Mika, po chwili Poloniści trafili na 3:1, a następnie bramkarz z Piskorzowa zobaczył czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym i ułatwił odniesienie zwycięstwa gościom. Kolejne dwa gole na swoim koncie zapisał Damian Madej. - Początek meczu zdecydowanie dla nas, co udokumentowaliśmy golem. Przed przerwą oddaliśmy nieco inicjatywę rywalowi i straciliśmy gola do szatni. Druga połowa już w pełni pod naszą kontrolą, szybko zdobyliśmy drugie trafienie, a po czerwonej kartce dla rywali dominowaliśmy na boisku, co potwierdza wynik - podsumował Arnold Mika.

Emocji nie brakowało też w Henrykowie, gdzie Henrykowianka zremisowała 2:2 z Koliberem Uciechów. Gospodarze choć prowadzili 2:1 to korzystnego wyniku nie potrafili utrzymać do końca batalii. - Remis to sprawiedliwy rezultat. Spotkały się ekipy prezentujące zbliżony poziom, a samo spotkanie mogło sie podobać. Teraz przed nami jeszcze cięższy mecz - w najbliższy weekend zagramy z wiceliderem z Niemczy - mówił po spotkaniu Waldemar Jurczak, prezes Henrykowianki.

Samodzielnym liderem po tej kolejce została Piławianka Piława Górna. Znajdująca się na drugiej lokacie Niemczanka, mimo iż do przerwy prowadziła 3:0 to ostatecznie przegrała 3:5 w Słupicach z Deltą!

Zieloni Łagiewniki - Klubokawiarnia Roztocznik 0:1
Skałki Stolec - Orzeł Piława Dolna 6:2
Tarnovia Tarnów (k. Kłodzka) - Sparta Ziębice 5:3
Boxmet Piskorzów - Polonia Ząbkowice Śląskie 2:7
Czarni Sieniawka - Pogoń Pieszyce 3:3
Płomień Makowice - Piławianka Piława Górna 2:6
Delta Słupice - Niemczanka Niemcza 5:3
Henrykowianka Henryków - Koliber Uciechów 2:2