Orzeł zlał Piasta, Lechia pewnie wygrywa w Bardzie. Rozgrywki okręgowego Pucharu Polski

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Już tylko Orzeł Ząbkowice Śląskie z powiatu ząbkowickiego i kłodzkiego został w rozgrywkach Pucharu Polski. Wczoraj z rozgrywek odpadła Unia Bardo i noworudzki Piast.

Orzeł Ząbkowice Śląskie łatwo rozprawił się w Nowej Rudzie z miejscowym Piastem. Biało-niebiescy rozbili rywali i zwyciężyli 6:2 (2:1). Hat-trickiem popisał się Kamil Olejarnik, dwie bramki dorzucił Łukasz Łużny i jedną Arek Majewski. Zgodnie z planem awans wywalczyła także dzierżoniowska Lechia, która pokonała 4:1 (2:1) beniaminka klasy okręgowej - Unię Bardo. Bardzianie stawiali opór rywalowi przez pierwsze 30 minut, wychodząc nawet na prowadzenie po golu Krzysztofa Pietrzykowskiego, ale później do siatki trafiali już tylko goście.

Najwięcej emocji było w Strzegomiu, gdzie miejscowy AKS podejmował Polonię/Stal Świdnica. Do 89. minuty utrzymywał się remis, wówczas to jednak goście przeprowadzili akcję, którą wykończył Iegor Tarnov i zapewnił swojej drużynie awans.

Czwarty mecz ćwierćfinałowy PP na szczeblu OZPN Wałbrzych odbędzie się 28 października. Victoria Świebodzice podejmie wówczas Górnik Wałbrzych.

Pary półfinałowe:

Orzeł Ząbkowice Śląskie - Lechia Dzierżoniów
Polonia/Stal Świdnica - Górnik Wałbrzych/Victoria Świebodzice (w przypadku awansu Victorii mecz zostanie rozegrany w Świebodzicach).