Powiat ząbkowicki maratończykami stoi

Od lewej: Wojciech Siewruk z czasem 4:25:18, Bogusław Tomaka z czasem 3:17:26 i Antoni Klimek z czasem 4:11:01 fot.: mp

W 33. PKO Wrocławskim Maratonie wystartowało prawie 5 tys. biegaczy. Najlepszy był Silas Too z Kenii, który 42-kilometrowy dystans przebiegł w czasie 2h 20 min.

Podium uzupełnili także obcokrajowcy. Drugie miejsce wywalczył rodak zwycięzcy Justus Kiprono, a trzeci był Ukrainiec Bogdan Semenovych, który prowadził do 30 kilometra. Najlepszy z Polaków – Łukasz Oksierko z Warszawy – zajął szóstą pozycję z czasem 2:24:17.

W maratonie wystartowało także kilkudziesięciu biegaczy z powiatu ząbkowickiego, reprezentujących głównie Ząbkowice Śląskie i Ziębice. Nie zabrakło też przedstawicieli pozostałych gmin. Najlepszy wśród mieszkańców ziemi ząbkowickiej okazał się Bogusław Tomaka, który zajął świetne 240 miejsce. Na uwagę zasługuje też 440 miejsce Moniki Wójcik, która wśród kobiet została sklasyfikowana na 26 pozycji.

Nie można też zapominać o 51-letniej Leokadii Głowackiej, reprezentującej Srebrną Górę, która zajęła drugie miejsce w kategorii +50, pokonując maraton w czasie 3:51:43 i zajmując 100 miejsce w klasyfikacji kobiet.

Oto wyniki i czasy zawodników reprezentujących poszczególne gminy powiatu ząbkowickiego podczas tegorocznego maratonu:

4426 miejsce – Krzysztof Bogus – Kamieniec Ząbkowicki – czas: 5:19:28

Nie ukończył: Daniel Szlaga z Ziębic, który na 25 kilometrze zajmował wysokie 270 miejsce, jednak zszedł z trasy.