„Bardzka Piąteczka” za nami

Na starcie biegu stanęło 54 zawodników, a najszybszy z nich pokonał trasę w niespełna 20 minut fot.: UM Bardo

Bieg przełajowy na dystanie 5 km w Bardzie jest już historią. Na starcie stanęło ponad 50. zawodników, którzy zdecydowali się aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie.

Najlepszy na trasie okazał się Paweł Bogdał z Międzygórza, reprezentujący klub ULKS Bystrzyca Kłodzka, który pokonał trasę w 19 min i 58 sek. Za jego plecami uplasował się najlepszy bardzianin Robert Sadzik z czasem 20 min i 24 sek. Najniższy stopień podium zajął Andrzej Cendrowski z Ciepłowód, reprezentujący Kuźnię Spartan. W kategorii kobiet zwyciężyła Paulina Wojtanowska z Bielawy (10 miejsce OPEN). Trasa prowadziła po drogach szutrowych i leśnych należących do Nadleśnictwa Bardo Śląskie.

Oprócz medali i pucharów w poszczególnych kategoriach wiekowych wyróżniono najlepszych mieszkańców gminy Bardo. W kategorii mężczyzn najlepszy był Sadzik, w kategorii pań triumfowała Emilia Sałek z czasem 34.48 sek (44 miejsce OPEN).

Imprezę komentował Adrian Ferenc, a nad prawidłowym jej przebiegiem czuwali pracownicy bardzkiego magistratu, ekipa Ultima Sport, która zajęła się profesjonalnym pomiarem czasu oraz pracownicy hotelu Bardo, na terenie którego miał miejsce start i meta zawodów. Całe wydarzenie wsparło też nadleśnictwo, które ufundowało część nagród dla najlepszych biegaczy.