Komendant ząbkowickiej straży pożarnej mistrzem Polski

Marek Wydmuch w swojej kategorii wywalczył pierwsze miejsce, a w całej klasyfikacji generalnej był 16 w stawce 44 startujących fot.: mp

Marek Wydmuch, czyli komendant Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich i zawodnik SGR Srebrna Góra został mistrzem Polski w triathlonie.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Stroniu Śląskim. W triathlonie zawodnicy rywalizują w trzech konkurencjach: pływaniu, jeździe rowerem oraz biegu. Wydmuch wystartował na dystansie długim International Triathlon Union (ITU).

Pierwszą konkurencją było pływanie. Reprezentant powiatu ząbkowickiego trzy kilometry przepłynął w czasie 53 min i 56 sek. Następnie ponad trzy godziny spędził na rowerze, pokonując 80-kilometrową trasę w czasie 3h 12 min i 12 sek. Ostatnim etapem był bieg na dwadzieścia kilometrów, gdzie Wydmuch osiągnął czas 1h 48 min i 8 sek. W klasyfikacji generalnej 53-latek z czasem łącznym 5h 57 min i 17 sek wywalczył szesnaste miejsce w stawce 44 zawodników.