ACT: Bardzo dobre czerwcowe rezultaty kolarskie

Piotr Zając podczas wyścigu w Sobótce

Piotr Zając podczas wyścigu w Sobótce fot.: ACT

Kolarski sezon dociera do półmetka. Trzeci miesiąc startów w tym roku zespołu Astrontech Cycling Team to pięć imprez, w tym jeden wyścig rangi Mistrzostw Polski.

Zawody, w których klub ACT brał udział w Czerwcu (5):

- Maraton, „V Supermaraton Szosowy Jastrzębi Łaskich” (Łask) – 07.06.2015
- Jazda indywidualna na czas, „XVI Śniadanie Mistrzów” (Wilkszyn) – 14.06.2015
- Maraton górski, „V Maraton Srebrnogórski” (Srebrna Góra) – 20.06.2015
- Jazda indywidualna na czas, „Buldoci Casovka” (Czechy) – 21.06.2015
- Wyścig ze startu wspólnego, „Wyścig Amatorów Trasą Mistrzostw Polski – nieoficjalne Mistrzostwa Polski Amatorów” (Sobótka) – 28.06.2015

Czerwcowe starty, Astrontech Cycling Team zainaugurował w Łasku na V Supermaratonie Szosowym Jastrzębi Łaskich. Kolarze brali w nim udział po raz pierwszy. Reprezentacja zespołu w 5-os. składzie spisała się bardzo dobrze na nizinnym i wietrznym terenie województwa łódzkiego. Bardzo podobny czas osiągnęli Bartosz Zając i Piotr Zając, którzy zajęli kolejno 5.msc w M2s i 12. msc w M4s a w OPEN byli na 33 i 36 miejscu. Witold Rynio był 6 w M4i, natomiast zwycięstwa w kategoriach wiekowych wywalczyły Panie: Grażyna Domachowska-Grzybek i Renata Rynio.

Tydzień później, rywalizacja przeniosła się na znaną trasę Śniadania Mistrzów w Wilkszynie, gdzie już po raz 16 w historii kolarze walczyli z czasem. Najlepiej ta walka udała się Bartoszowi Zającowi, który ustanowił rekord życiowy i jednocześnie rekord klubu – 22:47min, śr. pręd. 40,8 km/h. Kolejny raz uplasował się w czołówce zawodów, tj. 5. msc w M2 i 11. msc OPEN. Piotr Zając osiągnął najlepszy wynik w tym sezonie, zdobywając 7. msc w M4 i 23. OPEN. Kolejny rekord życiowy ustanowił Andrzej Frodyma i stanął na podium w M5 (3. msc). W najlepszej trójce kategorii wiekowych znalazły się także dwie Panie: Grażyna Domachowska-Grzybek (1. msc w K6) i Katarzyna Pyzik (2. msc w K4). Tego dnia zespół drużynowo zdobył 3 miejsce. Była to druga edycja zaliczana do Pucharu Śniadania Mistrzów 2015. Dzięki uzyskanym rezultatom kolarze z ACT zanotowali awanse w klasyfikacji generalnej. Najwyższe miejsce OPEN zajmuje Bartek (7. msc). W kategoriach wiekowych wszyscy klasyfikowani są w czołowej piątce.

Trzeci weekend czerwca nie był sprzyjający pod względem pogody, ale był za to bardzo obfity w znakomite rezultaty. 20 czerwca (sobota), ACT brało udział w V Maratonie Srebrnogórskim, który odbywał się w deszczu i chłodzie. Najlepiej, po raz kolejny, pojechał Bartosz Zając, który zaliczył najlepszy start sezonu. Odniósł zwycięstwo w kategorii M2, a także był 3 w OPEN. Piotr Zając wygrał kategorię M4 a w OPEN był 6. Zwycięstwo odniosła także Grażyna Domachowska-Grzybek w kategorii K6. Andrzej Frodyma zajął 2. msc w kategorii M5.

Następnego dnia dwójka kolarzy pojechała na indywidualną jazdę na czas do Czech. Identyczny terminarz zawodów jak rok temu i nadzieja na kolejne zwycięstwa. Tak też się stało. Blisko 20km trasę, z prędkością ponad 40 km/h, Bartosz Zając pokonał najszybciej w kategorii M2, natomiast w OPEN był 11. Piotr Zając zdobył 5. msc w kategorii M4 oraz 19. msc OPEN.

Finałowe zmagania tego miesiąca i jednocześnie połowy sezonu, odbyły się w Sobótce. Przy okazji Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym, odbyły się wyścigu dla Amatorów. Startowała ta sama dwójka kolarzy co w czeskiej czasówce a warunki atmosferyczne też były podobne do tych sprzed tygodnia: chłodno i deszczowo podczas całej rywalizacji. Blisko 40 km trasa przyciągnęła wielu zawodników, a poziom sportowy był dużo wyższy niż rok wcześniej. Bartosz Zając zajął 7. msc w kat. do lat 30 i był 21. OPEN. Piotr Zając w kategorii 40-49 lat uplasował się na 10 lokacie i 42. msc OPEN. Wyniki te lepiej wyglądają, gdy przedstawi się ile osób startowało. W wyżej wymienionych kategoriach wiekowych było po ponad 30 osób, a w OPEN 150.