ZTS: Pewna wygrana ząbkowickich siatkarzy

ZTS Ząbkowice Śląskie pewnie pokonał rywali z Kudowy Zdrój

ZTS Ząbkowice Śląskie pewnie pokonał rywali z Kudowy Zdrój fot.: AW / Express-Miejski.pl

Pewnym zwycięstwem zakończyli sezon zasadniczy siatkarze ZTS Ząbkowice Śląskie. Podopieczni Henryka Saryczewa pokonali 3:0 we własnej hali zespół z Kudowy-Zdroju.

Przyjezdni nie zawiesili miejscowym poprzeczki wysoko i w żadnej z trzech partii nie zdołali ugrać dwudziestu oczek. Wszystkie trzy sety miały bardzo podobny przebieg – ZTS od początku do końca kontrolował boiskowe wydarzenia i wygrywał dwukrotnie do 16 i w ostatnim secie do 19.

Bilans ząbkowiczan w czternastu meczach jest naprawdę imponujący. Zdołali zdobyć maksimum punktów i stracili zaledwie dwa sety. Teraz siatkarzy ZTS-u czekają mecze o awans do drugiej ligi. W poprzednim sezonie rywale okazali się lepsi. Wszystko wskazuje jednak na to, że teraz ząbkowiczanie są jeszcze mocniejsi. Czy zdołają sięgnąć po drugą ligę?

Po spotkaniu zawodnicy otrzymali z rąk burmistrza upominki za zwycięstwo w lidze i godne reprezentowanie miasta. Marcin Orzeszek pogratulował siatkarzom kolejnego zwycięstwa i życzył powodzenia w kolejnych meczach. Teraz ząbkowiczanie zagrają z ekipą Rosiek Syców (drugie miejsce w trzeciej lidze, gr. A). Zwycięzca tego dwumeczu awansuje do baraży i stanie do walki o drugą ligę.