Wysoka porażka Orła na zakończenie rundy jesiennej

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Po serii trzech zwycięstw bez straty gola piłkarze Orła Ząbkowice Śląskie polegli na własnym boisku. Biało-niebiescy przegrali aż 2:6 (0:3) z wiceliderem KS Polkowice.

Pierwszy kwadrans nie wskazywał na to, że kibice zgromadzeni przy ul. Kusocińskiego zobaczą aż osiem bramek. Strzelanie goście rozpoczęli dopiero bowiem w 17. minucie gry. Po stracie w środku pola goście szybko przetransportowali futbolówkę w okolice pola karnego miejscowych. W pole karne wpadł Karol Fryzowicz i mimo asysty obrońcy w ciężkiej sytuacji uderzył niemalże idealnie. Futbolówka wpadła przy dalszym słupku bramki Igora Pierzgi i goście prowadzili. W 20. minucie było już 0:2. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i wrzutce na dalszy słupek Pierzgę strzałem z głowy pokonał Szymon Szymik. Niespełna kwadrans później było już 0:3, a kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Ariel Sworacki.

Po zmianie stron biało-niebiescy wyszli z zamiarem odrobienia strat i drugą część gry rozpoczęli nieźle. W 59. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Sobczyka piłkę głową do siatki skierował Saulo. Polkowiczanie odpowiedzili jednak bardzo szybko i już w 63. minucie gry znów prowadzili różnicą trzech goli po trafieniu z rzutu karnego. Po chwili było już 5:1, a w 73. minucie gry 6:1. Biało-niebiescy nie upilnowali ponownie w polu karnym Szymika, który po raz kolejny pokonał Pierzgę po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. W ostatnim kwadransie podopieczni Stelmacha stworzyli sobie kilka okazji i zdobyli ostatecznie drugie trafienie po świetnym strzale Huberta Górskiego, który uderzył z pierwszej piłki po centrze z rogu boiska. Było to jednak trafienie tylko na otarcie łez – biało-niebiescy polegli wysoko i po rundzie jesiennej zajmują dziesiąte miejsce z dziewięciopunktową przewagą nad strefą spadkową.

Składy:

KS Orzeł Ząbkowice Śląskie: I. Pierzga – Majewski, Górski, Okrojek, Fudali, Wandzel, Wiszowaty, Sobczyk, Kobrzak, Kuriata (81' Gerlach), Saulo (72' Łuka)

KS Polkowice: Primel – Zawadzki (80' Karpiński), Szymik, Wacławczyk, Drzazga (75' Dziadowicz), Bancewicz (88' Kochman), Szuszkiewicz (85' Magdziak), Kaliciak (67' Jurak), Sworacki, Kasiński, Fryzowicz (88' Dybizbański)