Ząbkowiczanin z brązowym medalem mistrzostw świata

Witold Stolarczyk na najniższym stopniu podium

Witold Stolarczyk na najniższym stopniu podium fot.: Polska Organizacja Karate Kyokushin

Witold Stolarczyk wywalczył trzecie miejsce na mistrzostwach świata w karate kyokushin w Tokio, reprezentując Polskę. Biało-czerwoni zdobyli łącznie dziewięć medali.

Zawody w Japonii odbyły się trzeciego listopada. 51-letni karateka z Ząbkowic Śląskich wystartował w kategorii kumite Senior Master Men do 80 kg i po ciekawych i emocjonujących walkach zdołał wywalczyć najniższe miejsce na podium. Łącznie w mistrzostwach wystartowało ponad 500 zawodników z 28 krajów. Polskę reprezentowała 20. osobowa grupa, która do kraju wróciła z dziewięcioma krążkami.

• Witold Stolarczyk (Ząbkowicki Klub Kyokushin) oldboy 80 kg

Świeżo upieczony medalista prowadzi w mieście Frankensteina zajęcia z karate kyokushin, a jego podopieczni także odnoszą sukcesy. Przedstawiciele klubu wielokrotnie stawali na podium mistrzostw Polski. Maja Krawiec oraz  Patrycja Wrona mają na swoim koncie również medale z międzynarodowych mistrzostw – obie stawały na podium podczas mistrzostw Europy. Patrycja w 2013 roku wywalczyła również brązowy krążek na mistrzostwach świata w Sofii.