Bardzianin został mistrzem Polski! [VIDEO]

Robert Sadzik mistrzem Polski w biegu dookoła trzepaka

Robert Sadzik mistrzem Polski w biegu dookoła trzepaka fot.: Jakowski B.

Niespełna 28 minut zajęło Robertowi Sadzikowi przebięgnięcie 5 km wokół trzepaka. Bardzianin został pierwszym i oficjalnym mistrzem Polski w tej konkurencji!

27-latek pokonał ponad 200 okrążeń w czasie 27 min 49 sek. Rekordzista przed startem mówił, że ma pewne obawy związane z tym, że od biegania w kółko może zakręcić mu się w głowie. - Przez cały bieg wszystko było w porządku i moje obawy na szczęście okazały się zbędne – komentuje mieszkaniec Barda.

Największym problemem okazała się trawiasta nawierzchnia. - Lekkie opady deszczu jakie miały miejsce godzinę przed biegiem spowdowały, że na trasie było bardzo ślisko. Byłem więc zmuszony do zmiany obuwia na tzw. korki piłkarskie. Po zmianie butów śliska nawierzchnia nie stanowiła już żadnego problemu – wyjaśnia mistrz Polski.

Zawodnik nie ukrywa, że podczas biegu przez cały czas towarzyszło mu wsparcie mieszkańców, którzy przyszli na to wydarzenie. - Kibicom dziękuję za doping, organizatorom za znakomite przygotowanie całego przedsięwzięcia i czuję się bardzo usatysfakcjonowany z ustanowienia tak nietypowego rekordu.

Wynik ustanowiony przez Roberta Sadzika jest oficjalnym. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy pod względem pomiaru czasu czuwała bowiem profesjonalna firma ultimasport.pl. System pomiaru czasu oparty był na oprogramowaniu SkiPro używanym podczas najwyższej rangi imprez narciarstwa zjazdowego. Urządzeniem pomiarowym była fotokomórka mierząca z dokładnością do 1/1000 sekundy. Ustanowiony czas został zatrzymany na 214 okrążeniu. Jedna pętla liczyła 23,36 [m], co dało w sumie okrągłe 5 000 metrów.

Teraz przed Sadzikiem znacznie poważniejsze zawody. 27-latek przygotowuje się do mistrzostw Polski w biegu po schodach. Impreza odbędzie się 26. października (niedziela) w Katowicach.

Filmik z wydarzenia można zobaczyć poniżej.