Ząbkowiczanie w walce o puchar premiera

Uczniowie po zwycięstwie w pierwszym etapie rozgrywek

Uczniowie po zwycięstwie w pierwszym etapie rozgrywek fot.: Piotr Warzocha

Podopieczni Tomasza Stelmacha awansowali do finału turnieju wojewódzkiego V turnieju orlika o puchar premiera. To kolejny sukces uczniów ząbkowickiej jedynki.

Przed rokiem ząbkowicka młodzież zajęła znakomite piąte miejsce w ogólnopolskim finale. Teraz gimnazjaliści z jedynki są na dobrej drodze, aby znów znaleźć się w gronie najlepszych. Do tego jednak droga daleka, bowiem potrzebne jest zwycięstwo w rozgrywkach wojewódzkich.

W dotychczasowych dwóch etapach eliminacji ząbkowiczanie nie znaleźli pogromcy. W pierwszym pokonali 10:0 ekipę z Kamieńca Ząbkowickiego i zremisowali 3:3 z Ziębicami, zaś w drugim etapie rozgrywanym w minionym tygodniu w Bielawie pokonali 6:2 gospodarzy turnieju, 10:0 Kamienną Górę i 4:0 Polanicę-Zdrój.

Finał wojewódzki odbędzie się 11. października (sobota) w Wałbrzychu.

Skład: Dorian Szuberla, Tomasz Hołub, Mateusz Łaszczewski, Bartosz Cwanek, Kamil Zieliński, Jakub Dziewa, Kamil Sojka, Tomasz Dąbrowski, Jakub Lenczewski, Paweł Pińczuk

Na drugim etapie eliminacyjnym swoja przygodę z turniejem zakończyły dziewczęta z gimnazjum nr 1, które musiały uznać wyższość zawodniczek z Bielawy, przegrywając 1:8.