ACT: Dwa podia w wyścigu parami

Bartosz Zając i Piotr Zając podczas żmigrodzkiej czasówki

Bartosz Zając i Piotr Zając podczas żmigrodzkiej czasówki fot.: ACT

Koniec września kolarze Astrontech Cycling Team uwieńczyli zdobyciem dwóch miejsc na podium w żmigrodzkiej czasówce w parach w ramach cyklu Road Maraton.

Dolnośląski zespół startował tym razem w 4 parach, które rywalizowały na 19,5 km trasie. - Warunki do ścigania były świetne, piękna słoneczna pogoda i niewielki wiatr przy optymalnej temperaturze – komentuje kapitan Bartosz Zając.

To właśnie on w parze z Piotrem Zającem spisali się najlepiej z duetów reprezentujących ACT. Poprawili swój zeszłoroczny rekord o 1 minutę, wykręcili czas 27:31, średnią prędkość 42,5 km/h i zajęli dzięki temu 3.msc w kat.H (16-23 lat). Zajęli również niezłe 23 miejsce OPEN na 70 startujących drużyn.

- Na starcie stawiło się naprawdę doborowe towarzystwo.Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, stąd też osiągnięte przez nas miejsca i wyniki czasowe cieszą. Organizacja zawodów w Żmigrodzie jak zawsze sprawna i na wysokim poziomie. Prawdziwa kolarska atmosfera, przez co chce się wracać na trasę tejże czasówki. Końcówka sezonu bardzo udana. Nie żegnamy się jeszcze, liczymy na jakieś starty w październiku – mówi Piotr Zając.

Drugie podium tego dnia wywalczył Paweł Bury, który jechał z kolegą z teamu Harfa Harryson Felt. Pojechali na czas 27:49, przekroczyli średnią prędkość 42 km/h i uplasowali się na 3.msc w kat.B (30-39 lat). Panowie jechali ze sobą pierwszy raz, ale jak sami mówia współpraca układała im się bez zarzutów.
Kilka miejsc niżej w klasyfikacji, bo na 33.msc OPEN i 6.msc w kat.A (24-29 lat) rywalizację ukończyła para Michał Markowski i Adam Pawlikowski. Pojechali również bardzo szybko, bo z prędkością ponad 41 km/h lecz konkurencja w tej kategorii okazała się szybsza.

Startowała też para kobieca. Grażyna Domachowska-Grzybek i Katarzyna Pyzik zajęły 4.msc w kat. K2 (36 lat i powyżej) a wśród wszystkich kobiecych par były na 5. miejscu.