Express-Miejski.pl

Ciepłowody – historia mojej miejscowości

Ciepłowody fot.: leoni / express-miejski.pl

Dnia 12 IX 2010r. w Ciepłowodach odbędzie się bardzo ciekawa impreza kulturalno-historyczna. W sali GOKiP zostanie otwarta dla mieszkańców wsi wystawa „Ciepłowody – historia mojej miejscowości”, która w poprzednim roku była prezentowana w Izbie Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śl.

Równocześnie wszyscy, którzy przybędą na tę wyjątkową uroczystość będą mogli wysłuchać kilku prelekcji historycznych. Oczywiście tematem wszystkich wykładów będą dzieje i kultura Ciepłowód. Wśród zaproszonych gości można z dumą wymienić osoby – Gości Honorowych – świadków historii, którzy podzielą się z nami swoimi wspomnieniami i przeżyciami z czasów wojny.

Wystawa która będzie prezentowana podczas uroczystości, będzie prezentować historię wsi Ciepłowody od czasów prehistorycznych, aż po okres współczesny. Zwiedzający będą mogli obejrzeć min. wyposażenie chaty XIX-wiecznej, salonik bogatego ciepłowodzianina, wyposażenie dawnej apteki, piekarni, wiejskich zakładów rzemieślniczych oraz ekspozycję związaną z miejscowym kościołem i cmentarzem. Dzieła dopełnią liczne zdjęcia, dokumenty, książki oraz kroniki historyczne!

Celem całej imprezy jest przede wszystkim propagowanie bogatej historii regionu wśród dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie często nie potrafią związać się ze swoją „Małą Ojczyzną”, nie potrafią się z nią uosabiać. Myślą, że ich wieś jest nudna i nie warta zachodu. Nie prawda! Mieszkacie w jednej z piękniejszych śląskich miejscowości, której historię i kulturę, jeśli tylko będziecie chcieli, będziecie mogli dobrze poznać już we wrześniu!

Serdecznie zapraszamy młodszych i starszych!

Kamil Pawłowski – historyk Ciepłowód i pasjonata

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA