Komendant ząbkowickiej straży pożarnej znów na podium

Międzynarodowy Triathlon Łużycki

Międzynarodowy Triathlon Łużycki fot.: KP PSP Ząbkowice Śląskie / zgorzelec.info

25 maja w Zgorzelcu odbył się „Międzynarodowy Triathlon Łużycki”, w którym wzięli udział Marek Wydmuch oraz Bartłomiej Prorok strażacy z Ząbkowic Śląskich.

O godzinie 11 na linii startu pojawio się 110 zawodników. Miejsce startu znajdowało się na terenie Berzdorfer See w Görlitz, a meta na moście staromiejskim Zgorzelec/Görlitz. Zawodnicy, którzy przystąpili do rywalizacji mieli do pokonania trasę podzieloną na trzy etapy: I część – przepłynięcie 750 metrów, II część – jazda rowerem na 20 km, III część – bieg na cztery kilometry.

Marek Wydmuch, komendant ząbkowickiej straży pożarnej, pokonał całą trasę w 69 minut i zdobył złoty medal w swojej kategorii wiekowej oraz zajął 12 miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi ze strażaków także uplasował się w górnej części stawki, zajmując 36 lokatę z czasem 1h 20 min.

Z powodu wyczerpania fizycznego części zawodników nie udało się ukończyć zawodów, więc sukces ząbkowiczan tym większy, że nie dość, że zdołali dobiec do mety to jeszcze uplasowali się na bardzo dobrych lokatach.