Beewatec Bielawianka Bester Bielawa: Towarzyski turniej juniorów

W turnieju wzięły udział ekipy: Cuprum Lubin, Beetawec Bielawianki Bester Bielawa i Spartakusa Jawor fot.: Łukasz Greś

Siatkarze Cuprum Lubin okazali się najlepszym zespołem podczas wiosennego turnieju siatkówki juniorów organizowanego przez Beewatec Bielawiankę Bester Bielawa.

Początkowo w sobotnim turnieju miało wystąpić pięć ekip, jednak w ostatniej chwili z udziału zrezygnowały AZS Nysa oraz Victoria Wałbrzych. Oprócz lubinian i bielawian w rywalizacji wzięli udział jeszcze siatkarze Spartakusa Jawor. Ze względu na to, że do turnieju przystąpiły zaledwie trzy ekipy, organizatorzy podjęli decyzję, że zespoły będą rywalizowały do trzech wygranych setów.

W pierwszym meczu Cuprum Lubin rozprawił się z gospodarzami, wygrywając 3:0. Emocjonująca była tylko pierwsza partia tego spotkania, kiedy bielawianie prowadzili 24:20, a mimo to przegrali 26:28. Dwa pozostałe sety padły łupem lubinian, którzy wygrali pewnie – do 16 i 18.

W drugim meczu trener zespołu z Lubina dał pograć zawodnikom, którzy w meczu z Bielawianką pełnili głównie rolę rezerwowych. Przeciwnikiem Cuprum był zespół z Jawora, a mecz zakończył się wynikiem 3:1. Zawodnicy Spartakusa tylko w trzecim secie zdołali odnieść wygraną, zarówno pierwsze dwie partie, jak i czwarta zakończyły się pewnymi zwycięstwami lubinian. W efekcie okazało się, że to siatkarze Cuprum Lubin w turnieju zajmą pierwszą lokatę, a pojedynek między Bielawianką a Spartakusem będzie rywalizacją o drugie miejsce.

Dwa pierwsze sety ostatniego pojedynku zakończyły się niespodziewanie wygraną gości i wszystko wskazywało na to, że gospodarze zajmą w turnieju ostatnią pozycję. Podopieczni Jarosława Duszy w dwóch kolejnych partiach odrobili jednak straty i doprowadzili do tie-breaka. Decydującą partię wygrali do 13 i rzutem na taśmę zajęli drugą pozycję.