Sukcesy ząbkowickich karateków

Old Boye po dekoracji. Drugi z lewej Piotr Kostro (złoto) pierwszy z prawej Bogdan Litwin fot.: Ząbkowicki Klub Karate

29 marca w Koziegłowach koło Poznania odbył się IX Turniej Kata Shotokan World Organization (SWO). W zawodach wzięła udział grupa zawodników z Ząbkowic Śląskich.

Przed rozpoczęciem rywalizacji turniejowej shihan Robert Sworek dokonał podsumowania cyklu zeszłorocznej edycji turnieju. Następnie odbyła się krótka ceremonia, gdzie najlepszym zawodnikom, laureatom w klasyfikacji indywidualnej, wręczono pamiątkowe dyplomy i puchary.

Wśród najlepszych karateków znalazł się zawodnik z Ząbkowic Śląskich – Mikołaj Gulej, który w kategorii dzieci 7-9 lat zwyciężył cały cykl 2013 roku. Wychowanek Ząbkowickiego Klubu Karate  został tym samym uznany za najlepszego zawodnika międzynarodowej organizacji karate SWO w kategorii 7-9 lat.

Po krótkiej ceremonii i wręczeniu nagród oraz dyplomów odbył się turniej kata. Wzięło w nim udział sześcioro zawodników z Ząbkowic Śląskich - Gabriela Litwin, Mikołaj Gulej, Gracjan Fleszar, Piotr Kostro, Bogdan Litwin, Dawid Zabielski, którzy to rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych.

W kategorii kata dzieci 7-9 lat triumfował Dawid Zabielski. Wśród młodzików (10-12 lat) ząbkowicki klub reprezentowali Gabriela Litwin i Mikołaj Gulej, który zajął trzecie miejsce. W kategorii Old Boy’ów  wystąpili natomiast Bogdan Litwin oraz Piotr Kostro. Ten drugi zwyciężył zawody.

Oprócz turnieju indywidualnego odbyła się także „drużynówka”. Ząbkowiccy zawodnicy zaprezentowali się w kategorii kata seniorów do 4 kyu w składzie: Piotr Kostro, Bogdan Litwin oraz Mikołaj Gulej (występ młodzika spowodowany był kontuzją jednego z innych karateków) i wywalczyli drugie miejsce. W kategorii kata dzieci w składzie: Dawid Zabielski, Gracjan Fleszar oraz Mikołaj Gulej, młodzi karatecy z Ząbkowic Śląskich także zajęli drugą lokatę.