Astrontech Cycling Team: Weekendowe ściganie

Kolarze z ACT podczas trzeciego etapu Uphill Cup

Kolarze z ACT podczas trzeciego etapu Uphill Cup fot.: UphillCup

W trzech imprezach w pierwszy weekend kwietnia wystartowali kolarze z Astrontech Cycling Team (ACT). Zawodnicy zgodnie przyznają, że osiągnęli zadowalające rezultaty.

Bartosz Zając, Piotr Zając i Andrzej Frodyma wybrali się w niedzielę do Srebrnej Góry, aby wziąć udział w trzecim etapie Uphill Cup 2014. Z zespołem nie pojechał Paweł Bury, triumfator drugiego etapu, który w klasyfikacji generalnej zajmował miejsce w czołówce. Zdecydował się on na start w Ślężańskim Mnichu w Sobótce. Podczas srebrnogórskiego ścigania najlepiej z trójki zawodników ACT zaprezentował się Bartosz Zając i zajął 7 miejsce w klasyfikacji OPEN. Piotr Zając był 11, a Andrzej Frodyma 13. Za dwa tygodnie ostatni etap i finał w Bardzie.

W drugiej niedzielnej imprezie - Ślężański Mnich w Sobótce - w barwach ACT wystartowali Michał Markowski i Paweł Bury. Ten pierwszy rywalizował w kategorii Cyklosport i miał do przejechania trzy pętle – po 17 km każda, zaś ten drugi zdecydował się na kategorię Maxi Amator (dwie pętle = 34 km). Markowski zajął 27 lokatę w swojej kategorii, Bury uplasował się na 44 miejscu w kategorii OPEN.

Dla Michała Markowskiego niedzielny przejazd był drugim podczas tego weekendu. W sobotę jako jedyny z zespołu ACT wziął udział w Kryterium Kolarskim Boxmet (Dzierżoniów). To nowa impreza dająca możliwości ścigania się przez krajowych sprinterów. Punkty zebrane przez pięć edycji liczone są do klasyfikacji generalnej. Zwycięzca cyklu będzie cieszył się tytułem mistrza Polski. Na starcie stanęły wszystkie kategorie młodzieżowe, orlicy, elita oraz kategorie masters. Wyścig rozgrywany był na punkty – każde okrążenie odpowiednio punktowane 2 i 1 pkt dla pierwszych dwóch zawodników, co piąte 5-3-2-1 pkt. Trasa przebiegała po centrum Dzierżoniowa. Markowskiemu nie udało się zdobyć punktów. Zajął za to drugie miejsce w swojej kategorii (Cyklosport - kategoria: od 16 do 29 lat).