Express-Miejski.pl

Geodeci w sprawie ZSIN i zmian w przepisach

W spotkaniu wzięli udział geodeci z powiatu ząbkowickiego, kłodzkiego i dzierżoniowskiego fot.: Starostwo Powiatowe

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Geodeci dyskutowali w starostwie o Zintegrowanym Systemie Informacji o Nieruchomościach i zmianach w przepisach.

Ponad 45 geodetów z powiatu ząbkowickiego, dzierżoniowskiego oraz kłodzkiego spotkało się w ząbkowickim starostwie w sprawie Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach, do którego budowy powiat ząbkowicki przystąpił w tym roku. Oznacza to, iż w niedalekiej przyszłości mapy geodezyjne będą dostępne w wersji elektronicznej, a dokładność pomiarów będzie wynosiła +/- 10 cm.

Spotkania geodety powiatowego Tadeusza Bieleckiego z geodetami wykonującymi prace na terenie powiatu ząbkowickiego organizowane są co roku. Tegoroczne poświęcono zmianom w Rozporządzeniach Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz w sprawie ewidencji gruntów i budynków.

Drugim tematem spotkania było przystąpienie powiatu ząbkowickiego do budowy Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN) – etap I Gmina Ciepłowody, który obejmie inwentaryzację wspomnianego obszaru gminy w latach 2014-2015. Podczas inwentaryzacji terenu będą wykorzystane techniki satelitarne w pomiarach geodezyjnych z dokładnością do 10 cm.

Główne założenia ZSIN:

 1. Stworzenie wektorowych map zasadniczych.
 2. Stworzenie Geodezyjnej Ewidencji Sieci Uzbrojenia Terenu.
 3. Modernizacja Ewidencji Gruntów i Budynków, ustalająca również granice działek.

Powiat na stworzenie Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (etap I) uzyskał kwotę 550 000 zł z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Starostwo Powiatowe [s]

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Geodeci w sprawie ZSIN i zmian w przepisach

  2014-02-19 15:26:58

  Starostwo Powiatowe [s]

  Geodeci dyskutowali w starostwie o Zintegrowanym Systemie Informacji o Nieruchomościach i zmianach w przepisach.

 • 2014-02-19 23:01:43

  gość: ~Elf

  A ja już dawno korzystam z nowych map polecam ten link

  http://maps.geoportal.gov.pl

 • 2014-02-20 09:44:19

  gość: ~mimi

  ostatnio dodany post

  A propo "zintegrowanego systemu" - może by tak nasi włodarze /Starosta, Burmistrz/ pomyśleli o umożliwieniu ułatwienia rejestracji ZIP /Zintegrowanego Informatora Pacjenta/
  w Ząbkowicach Śl. po to by każdy zainteresowany nie musiał osobiście jechać do NFZ we Wrocławiu lub do Oddziału w Wałbrzychu celem rejestracji.Wszyscy pacjenci korzystający z internetu mogliby nie wychodząc z domu dowiedzieć się wszystkiego o swoim zdrowiu.A przy okazji sprawdzić rzetelność naszych lekarzy / w co głęboko wierzę/.
  Wystarczy tylko udostępnić jakieś pomieszczenie, ustalić datę z NFZ no i oczywiście poinformować mieszkańców o planowanej akcji. Można?. Chyba tak - trzeba tylko chcieć!

REKLAMA