ZLF: Sobotnie baraże zadecydowały o awansach i spadkach

Amatorzy po zaciętym meczu pokonali Grande Team i wywalczyli utrzymanie

Amatorzy po zaciętym meczu pokonali Grande Team i wywalczyli utrzymanie fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

Ząbkowicka Liga Futsalu 2013/2014 oficjalnie dobiegła końca. W sobotę odbyły się mecze barażowe. Poznaliśmy zatem wszystkich spadkowiczów i ekipy, które uzyskały awans.

W kolejnej edycji w pierwszej lidze zagra Cis Brzeźnica, która pokonała ekipę Golda Niedźwiednik 4:2. Do przerwy na tablicy widniał wynik 2:2, jednak po zmianie stron do siatki trafiali już tylko dotychczasowi drugoligowcy, zapewniając sobie awans do najwyższej ligi. Gold po rocznej przygodzie z pierwszą ligą musiał uznać wyższość przeciwników i w następnej edycji zagra niżej.

Utrzymanie w pierwszej lidze wywalczyli Amatorzy, wygrywając po zaciętym meczu z Grande Team 4:3 (2:2). W pierwszej połowie dwukrotnie prowadzenie obejmowali drugoligowcy, ale Amatorzy doprowadzali do wyrównania. Po przerwie pierwsi gola strzelili pierwszoligowcy, jednak Grande Team zdołało odpowiedzieć. Wynik 3:3 utrzymywał się do około 35 minuty. Wówczas to gola z rzutu wolnego zdobyli Amatorzy i przypieczętowali swoje zwycięstwo - piłkarzom Grande Team na wyrównanie zabrakło czasu.

Nieoczekiwanie awans do drugiej ligi wywalczyli Kolejarze, którzy przez większą część rundy zasadniczej okupowali dolną część tabeli. W play-offach zespół stworzony głównie z graczy z Kamieńca Ząbkowickiego sprawił kilka niespodzianek, pokonał wyżej notowanych rywali, a w meczu barażowym rozprawił się ze stawianą w roli faworyta ekipą DualMedia Team. Dotychczasowi trzecioligowcy wygrali 12:6, a o ich awansie zadecydowała głównie pierwsza połowa zakończona wynikiem 6:1. Warto dodać, że w tej części gry DualMedia Team grało o jednego zawodnika mniej z powodu problemów ze skompletowaniem kadry. Po przerwie już w pełnym zestawieniu drugoligowcy odrobili część strat, ale końcówka należała zdecydowanie do Kolejarzy i to oni zagrają w wyższej lidze.

W drugim meczu, którego stawką była gra w drugiej lidze w przyszłej edycji, strażacy ze Składu C wygrali pewnie z Lutomierzem 5:2, już do przerwy prowadząc 4:0.

- Latem planujemy rozegrać Wakacyjną Ligę Piłki Nożnej dla Dorosłych, podobnie jak w poprzednich latach. Mecze będą się odbywały w lipcu i sierpniu w środy na ząbkowickim orliku – informuje Daniel Ciepierski, organizator ZLF i WLPN, zachęcając do zapisów drużyny występujące w tegorocznej edycji Ząbkowickiej Ligi Futsalu.