Siatkarze ZTS Ząbkowice Śląskie odpadli z walki o drugą ligę

O porażce ZTS-u zadecydowały małe punkty

O porażce ZTS-u zadecydowały małe punkty fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

W Legnicy siatkarze ZTS-u prowadzili już 2:0 i byli blisko awansu do finału i możliwości gry w barażach o II ligę. Ostatecznie musieli jednak uznać wyższość Ikara.

Ząbkowiczanie znajdowali się w lepszej sytuacji przed spotkaniem rewanżowym. Na własnym parkiecie pokonali legniczan 3:2. W sobotę w Legnicy odbyło się spotkanie rewanżowe. Podopieczni Henryka Saryczewa rozpoczęli mecz z wysokiego „C”, wygrali pierwszego seta do 21, a drugiego do 20 i byli bardzo blisko przejścia gospodarzy. Niestety, kolejne trzy partie padły łupem Ikara i mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2. O awansie do dalszej fazy rozgrywek decydowały małe punkty, gdyż w wygranych pojedynkach i setach był remis. Więcej małych oczek zgromadzili przeciwnicy ZTS-u (209-198) i to oni ostatecznie wywalczyli awans do dalszego etapu.

Ząbkowiczanom pozostaje tylko mecz pocieszenia. O trzecią lokatę na Dolnym Śląsku zawodnicy Henryka Saryczewa zmierzą się w marcu z Opalem Kudowa-Zdrój.

Warto wspomnieć, że ząbkowickich siatkarzy podczas obu spotkań wspierała grupa kibiców. Zarówno siatkarze, jak i trener dziękują fanom za doping.