Express-Miejski.pl

Uczniowie i miłośnicy wypraw górskich zdobywali Ptasznik

W 90 Rajdzie Ziemi Ząbkowickiej i jednocześnie XVIII Integracyjnym Rajdzie dla Osób Niepełnosprawnych wzięło udział 217 osób, w tym 28 niepełnosprawnych. Przewodnikami sudeckimi byli: Witold Barylak, Jerzy Organiściak, Paweł Jechna, Grażyna Przepiórka, Tadeusz Kocoń i Ryszard Michalak fot.: Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Stowarzyszenie Inicjatyw Na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej 8. lutego zorganizowało 90 Rajd Ziemi Ząbkowickiej - XXVIII Integracyjny Rajd Dla Osób Niepełnosprawnych.

Trasa wyprawy rozpoczęła się w Złotym Stoku, wiodła przez teren Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego i zakończyła się w Chwalisławiu.

W rajdzie wzięło udział 217 miłośników turystyki górskiej, a najbardziej wytrwali zdobyli najwyższy szczyt na trasie – Ptasznik (719 m n.p.m.). - Zdobyli to bardzo dobre słowo, ponieważ wejście na szczyt prawie wszyscy „okupili” przynajmniej jedną wywrotką, jak nie przy wejściu, to przy zejściu – mówi Krzysztof Woliński, uczestnik rajdu.

Wyprawa rozpoczęła się zwiedzaniem Kopalni Złota oraz Średniowiecznego Parku Techniki w Złotym Stoku. Po małej rozgrzewce uczestnicy wyruszyli autobusami na Przełęcz Kłodzką (483 m n.p.m.), z której już pieszo przez Ptasznik w komplecie dotarli do kościoła św. Jakuba w Chwalisławiu.

Po krótkiej modlitwie i zadumie wszyscy wysłuchali pogadanki na temat historii wsi oraz kościoła, w którym się znajdowali. Autorem prelekcji był Jerzy Organiściak.

Po drodze przewodnicy sudeccy przekazywali ciekawostki historyczne, geograficzne i przyrodnicze związane z regionem. W dalszej części wyprawy zorganizowano ognisko, a także konkursy, w których dużą wiedzą wykazywali się uczniowie kamienieckiego gimnazjum. Wyniki konkursów można zobaczyć tutaj.

Krzysztof Woliński / rado.

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uczniowie i miłośnicy wypraw górskich zdobywali Ptasznik

  2014-02-11 13:10:47

  Krzysztof Woliński / rado.

  Witold Barylak wraz z grupą wolontariuszy zorganizowali wycieczkę turystyczną do Chwalisławia. Przewodnikami podczas wyprawy byli Ryszard Michalak i Stanisław Skrzypek.

 • 2014-02-11 14:30:51

  gość: ~Witold Barylak

  Ta wycieczka do Chwalisławia to był 90 Rajd Ziemi Ząbkowickiej- XVIII Integracyjny Rajd dla Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczyło 217 osób, w tym 28 niepełnosprawnych. Przewodnikami sudeckimi byli: Witek Barylak (organizator i komandor wszystkich rajdów), Jurek Organiściak, Paweł Jechna, Grażyna Przepiórka, Tadeusz Kocoń i Rysiek Michalak.

 • 2014-02-11 19:56:16

  gość: ~gosc

  Kto i czym robił takie fatalne zdjęcia?

 • 2014-02-11 22:47:52

  gość: ~Gość

  Stanisław Skrzypek czerwony ksiądz wielka osobowość wzór do naśladowania przez młodzież relikt dawnej epoki komunistycznej robicie sobie anty reklamę przedwyborczą

 • 2014-02-17 18:38:38

  gość: ~Uczestnik rajdu

  ostatnio dodany post

  Czytam i jestem rozczarowany :( Rzetelność tego artykułu pozostawia wiele do życzenia. Internautom polecam stronę oficjalną Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śl. www.zabkowiceslaskie.pl . Drogi autorze tego artykułu większość zdjęć jest dostarczana do Centrum Koordynacyjnego Rajdu, a po każdym rajdzie sporządzane jest ogólnodostepne sprawozdanie. Rajdy Ziemi Ząbkowickiej to juz ponad 20 letnia tradycja oraz szereg zaangażowanych wolontariuszy. Każdy Rajd to wielkie wyzwanie i mnóstwo poświęconego czasu. Może czasem warto zastanowić się zanim coś opublikujemy?

REKLAMA