zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: Bielawianka Bester Bielawa

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego seniorzy Bielawianki Bester Bielawa doznali porażki. Wygrali zaś kadeci i tradycyjnie juniorzy.

Seniorzy po słabym spotkaniu ulegli 0:3 ekipie AZS Zielona Góra. Mimo, iż porażka  nie zmieniła ich miejsca w tabeli to postawa bielawian w tym spotkaniu pozostawiała wiele do życzenia. Zielonogórzanie to jedyny zespół, z którym Bielawiance w tym sezonie nie udało się ugrać choćby seta.

Pierwszego seta miejscowi przegrali do 19, w drugim i trzecim ulegli rywalom do 20. Licznie przybyli kibice nie mogli być zadowoleni z gry swoich ulubieńców.

Teraz siatkarzy z Bielawy czekają mecze w II fazie. Z racji zajęcia piątej lokaty zagrają oni w grupie walczącej o utrzymanie. Oprócz nich znalazły się tam ekipy z miejsc 6-8. Do rozegrania pozostaje jeszcze sześć kolejek (mecz i rewanż), w których rywalem bielawian będą: Olavia Oława, Chrobry Głogów i Sobieski Żagań. Pierwsze spotkanie II fazy Bielawianka zagra u siebie z oławianami.

Beewatec Bielawianka Bester Bielawa vs AZS Zielona Góra 0:3 (-19,-20,-20)

Bielawianka: Wajdowicz, Strubbe, Leński, Prokopowicz, Kurpiel (K), Jurczyński, Wierzbicki (libero) oraz Sdebel, Botwina, Jerzyk, Pacioch, Surtel. Trenerzy: Ratajczak, Zemanek.

AZS: Szymeczko, Klucznik (K), Kępski, Bitner, Mariaskin, Kaczurowski, Zasowski (libero) oraz Skibicki, Ruciński, Smętek. Trenerzy: Paluch, Zarzeczny.

Juniorzy, mimo iż przegrali drugiego seta z ostatnią w tabeli Gwardią I Wrocław to w ostatecznym rozrachunku pewnie wygrali 3:1 i mają na swoim koncie 12 zwycięstw w 13 ligowych konfrontacjach.

Pierwszego seta bielawianie wygrali zgodnie z planem do 20, jednak w drugiej odsłonie po słabej grze przegrali z wrocławianami do 16. Ta porażka podziałała na podopiecznych Jarosława Duszy jednak bardzo mobilizująco i w kolejnych setach odnieśli oni pewne triumfy, inkasując komplet punktów.

Beewatec Bielawianka Bester Bielawa vs Gwardia I Wrocław 3:1 (25:20, 16:25, 25:17, 25:20)

Bielawianka: Saryczew, Gawrysiak, Józwiszyn, Lasota (K), Kapczuk, Bocianowski, Kuśnierz (libero) oraz Biłozor, Skwarcan M., Skwarcan W., Rycąbel. Trener: Jarosław Dusza.

Gwardia I: Jajor, Szubart, Cierniak (K), Jarmuż, Wachuła, Balcer, Niedośpiał (libero) oraz Linkowski, Malicki, Krzyszycha, Dusienka. Trener: Piotr Lebioda

Po emocjonujących zawodach zwycięstwo odnieśli także kadeci występujący w II fazie rozgrywek o Mistrzostwo Dolnego Śląska (grupa mistrzowska). Po porażce w pierwszej kolejce wygrana nad wrocławską Gwardią była niezwykle ważna. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break, bowiem po czterech setach na tablicy wyników widniał remis 2:2. W decydującej partii gracze ze stolicy Dolnego Śląska prowadzili już nawet różnicą sześciu oczek, ale kadeci z Bielawy pokazali charakter, odrobili straty i ostatecznie wygrali 16:14, odnosząc tym samym zwycięstwo w całym meczu. Celem zespołu jest zajęcie miejsca w pierwszej trójce, które daje awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Teraz Bielawiankę czeka starcie z Victorią PWSZ Wałbrzych, która lideruje w małej tabeli.

Beewatec Bielawianka Bester Bielawa vs Gwardia Wrocław 3:2 (-17,26,15,-15,14)

Bielawianka: Rekieć, Gawrysiak, Jacznik, Skwarcan W., Rudzki, Bocianowski (K), Rycąbel (libero) oraz Wałachowski, Chabiński, Bortnik.

Gwardia: Jajor, Mrozek, Mackało, Malicki, Cierniak, Curkowicz, Lebioda (libero) oraz Szubart, Mierzejewski (K), Wachuła, Krzyszycha