Orzeł Ząbkowice Śląskie najlepszy w turnieju sylwestrowym

Kapitan Orła Ząbkowice Śląskie odbiera puchar dla najlepszej drużyny

Kapitan Orła Ząbkowice Śląskie odbiera puchar dla najlepszej drużyny fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

Piłkarze Orła Ząbkowice Śląskie zwyciężyli w Turnieju Sylwestrowym o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ząbkowicach Śląskich Andrzeja Dominika.

W piątek w hali słonecznej odbyła się coroczna impreza dla drużyn piłkarskich z gminy Ząbkowice Śląskie. Oprócz ząbkowickiego Orła w zawodach wzięły udział także ekipy Polonii Ząbkowice, Skałek Stolec, Tarnovii Tarnów, Czarnych Braszowice, a także OSiR Ząbkowice Śląskie – współorganizator wydarzenia.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których zwycięzcy rywalizowali o pierwsze miejsce w turnieju, zaś drugie drużyny o trzecią pozycję. Mecze w grupach rozgrywano po 15 minut, zaś pojedynki decydujące o miejscach na podium po 20 minut. Wyniki z fazy grupowej:

Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:0 Skałki Stolec

W spotkaniu o trzecie miejsce pomiędzy Skałkami Stolec a OSiR Ząbkowice Śląskie po 20. minutach wynik rywalizacji brzmiał 2:2 i do rozstrzygnięcia potrzebny był konkurs jedenastek. Rzuty karne lepiej wykonywali piłkarze OSiR i to oni zajęli trzecie miejsce.

Finał to małe derby miasta, w których zdecydowanie lepsi okazali się faworyzowani piłkarze Orła. Mecz rozpoczął się co prawda od prowadzenia Polonii, jednak później bramki zdobywali już Orły, wygrywając 4:1.

Skład zwycięzców: Paweł Pukacz, Damian Okrojek, Mateusz Kuriata, Paweł Kobrzak, Kamil Olejarnik, Michał Szabat, Marcin Skubisz, Paweł Moskal, Radosław Wandzel