Express-Miejski.pl

Fontanna w parku zostanie zburzona

Fontanna zostanie wwyburzona na wiosnę fot.: Sylwek / Express-miejski.pl

Remont parku w Ząbkowicach Śląskich jest już na ukończeniu. Planty powoli pięknieją, jednak oburzenie mieszkańców wywołuje wszystko szpecąca fontanna.

Wodotrysk w górnej części parku został postawiony z inicjatywy załogi zakładu górniczo-hutniczego w Szklarach. Było to w czasach PRL-u, a wtedy nie liczył się wygląd czy innowacyjność, lecz sam gest pochodzący od robotników. Dzisiaj w dobie nowoczesności ząbkowiczanom przeszkadzają przestarzałe kielichy.

– To wygląda ohydnie. Brudna zieleń, stojąca i gnijąca woda na pewno nie działają pozytywnie na samopoczucie spacerujących – mówi pani Maria, mieszkanka Ząbkowic Śląskich.

Gmina podjęła decyzję, która powinna usatysfakcjonować ząbkowiczan.

– Fontanna zostanie wyburzona. Taką decyzję podjął burmistrz Marcin Orzeszek – mówi Wojciech Jankowski, kierownik wydziału infrastruktury. – Burmistrz postanowił, że nie ma sensu jej odnawiać. Zostanie ona wyburzona na wiosnę 2014 roku. W okresie zimowym wystawiony zostanie przetarg wyłaniający wykonawcę inwestycji.

Jak mówi Wojciech Jankowski, w planach jest stworzenie fontanny przechodzonej. Oznacza to, że będzie tak zaprojektowana, by w upalne dni mieszkańcy mogli przez nią przejść i się ochłodzić. Oprócz tego całość będzie podświetlona.

– Stara fontanna się zużyła. Osoby, dzięki którym ten wodotrysk stanął, zasługują na piękniejszy obiekt – kończy Jankowski.

Na portalu Youtube można znaleźć film pokazujący, jaką koncepcję na nową fontannę ma gmina.

groszek / Express-miejski.pl

33

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Fontanna w parku zostanie zburzona

    2013-10-28 09:47:12

    groszek / Express-miejski.pl

    Remont parku w Ząbkowicach Śląskich jest już na ukończeniu. Planty powoli pięknieją, jednak oburzenie mieszkańców wywołuje wszystko szpecąca fontanna.

  • 2013-10-28 10:43:05

    gość: ~zabek

    Oby tylko nie powstał koszmarek taki sam lub podobny do tego który zafundował nam burmistrz Miszkiewicz w Rynku, który już wielokrotnie był porównywany do sterczących czterech organów męskich. Może to też kiedyś wypadałoby zmienić? Wywalić ze środka tylko te 4 fujarki a wstawić jakąś piękną rzeźbę postaci, np. księcia Podiebrada lub innej zasłużonej dla miasta historycznej postaci? tylko błagam, nie Frankensteina...

  • 2013-11-08 16:04:59

    gość: ~malina

    Myślę, że Frankenstein bardziej przyciągnie turystów

  • 2013-10-28 10:47:20

    gość: ~lajki

    dajcie spokój już tej fontannie, symbol ząbkowickiego parku,bardzo dużo miłych wspomnien a ta koncepcje nowej będą realizować następne dwa lata!!! uzupełnijcie braki na starej i ładnie ją pomalujcie, a mohery niech sobie gadają, fonntanna ma być stara, bo jak będzie nowa to szybko zobaczycie na co stać ząbkowicką młodzięż w sobotnią noc a poźniej niepotrzebne dochodzenia, sparwy w sądzie i artykuly expressie miejskim i innych naszych brukowcach,po co to jak może zostać stara fontanna

  • 2013-10-28 11:03:18

    gość: ~zz

    ...a nie wystarczy oczko wodne ze zwykłą pompką z zoologicznego za parę groszy tryskającą w górę? Koszt inwestycji to wspomniana pompka, szpadel do kopania dołu i jeden robotnik z prac interwencyjnych :)

  • 2013-10-28 11:24:18

    gość: ~trolololo

    a za kilka lat kto inny będzie narzekał, że można było zrobić piękną fontannę, jaką ma połowa Polski, a został ten badziew albo zrobili wodotrysk wyglądający bardziej jak bidet, niż fontanna w parku

  • 2013-10-28 15:20:29

    gość: ~lu

    super pomysł :)

  • 2013-10-28 14:11:00

    gość: ~Kropka

    "Na portalu Youtube można znaleźć film pokazujący, jaką koncepcję na nową fontannę ma gmina"
    Coo? Film wrzucony od tak jeszcze z takiej perspektywy że nie wiadomo co to ma być.

  • 2013-10-28 14:33:10

    gość: ~Ewelina

    To tylko koncepcja, a nie projekt. Taki mają jedynie pomysł na fontannę. Ciekawa jestem, czy będzie wyglądała tak, jak na filmie, czy całkiem inaczej.

  • 2013-10-28 15:14:13

    gość: ~alf

    Zamiast nowej fontanny proponuję rozpisać konkurs na wykonanie coś w rodzaju ogrodu skalnego z dużym oczkiem wodnym i stosowną roślinnością Są przecież zdolni studenci od projektowania ogrodów.

  • 2013-10-28 15:22:42

    gość: ~hura

    I bardzo dobrze, że fontanna zostanie rozebrana. To oprócz pierzei i Rolnika najbardziej szpecący obiekt w mieście.

  • 2013-10-28 17:34:43

    gość: ~pl

    Zapomniałeś dopisać oprócz rolnika i pierzei nasz skład kostki brukowej zwany rynkiem.

  • 2013-10-28 17:44:01

    gość: ~ja

    zrobcie kamienna duza kule ktora sie kreci pod wplywem cisnienia wody !!

  • 2013-10-28 20:58:37

    gość: ~Kropka

    To już było, lepiej zrobić dwie kule, a całość nazwać "Kule Orzeszka"!

  • 2013-10-28 21:19:20

    gość: ~Bevvie

    To,że nikt do tej pory nie dbał o tą fontannę nie znaczy że należy od razu zburzyć i zniszczyć dowód swojego zaniedbania, a w jej miejsce jakieś butiki może co ?? miejsce bardzo atrakcyjne.
    Oni gdyby mogli wyburzyli by krzywą wieże i ratusz byle tylko zdobyć miejsce na swoje biznesy.

  • 2013-10-28 23:37:30

    gość: ~bleee

    Przecież i tak postawią tam piątą biedronkę :D ... przecież trzeba na czymś zarobić w tej dobiegającej kadencji ...

  • 2013-10-30 12:13:44

    gość: ~mieszkanka

    Bo najlepiej zburzyć niż zadbać i wyremontować. A później obiecać piękny obiekt tylko po to żeby wygrać następną kadencję. Park remontują, remontują i końca nie widać. Same brukowe alejki i tyle z tego parku. A skończą chwilę przed kampanią wyborczą, żeby proboszcz miał co poświęcić, burmistrz co otwierać itd itp. Żal tego miasta pod rządami takiej władzy.

  • 2013-10-31 19:03:24

    gość: ~aa

    nareszcie będę miał blisko do sklepu.....

  • 2013-10-30 20:03:16

    gość: ~qwerty

    Postawcie galerię handlową jak w Kłodzku

  • 2013-11-08 16:14:52

    gość: ~capo

    Kto to jest ten Jankowski, że takie bzdury wygaduje. Zużyła się? Chyba kiczowate malowanie się zużyło bo fontanna sama w sobie jest bardzo ciekawym przykładem arch. PRL i pisze to zupełnie poważnie. Wyczyścić z tego ohydnego malunku, zakonserwować beton, delikatnie podświetlić i będzie piękna ale nie - najłatwiej jest zburzyć.

  • 2013-11-12 12:53:33

    gość: ~JOF

    Zburzenie fontanny to niezbyt przemyślany pomysł. Napływowi Ząbkowiczanie zburzyli nam min. :
    ścianę północną Rynku,
    wyburzyli część ul. Grunwaldzkiej,
    część ul. Dolnośląskiej,
    zniszczyli ząbkowicki "ogólniak" przy ul.Bohaterów Getta ,
    wyburzyli okrąglak w Rynku... i wiele innych ciekawych obiektów albo zniszczono albo podpalono.
    Jak ktoś nie wie co dalej zrobić z fontanną przy placu Jana Pawła II to propozycja capo jest właściwa chociaż wielu z nas pamięta jak w latach 60- tych wyglądało to miejsce...

  • 2013-11-14 21:26:14

    gość: ~Rudobrodyyy

    Napływowi ;) Dobre , a któż nie jest w Ząbkowicach napływowy ;)

    A że zburzono to racja .

  • 2013-11-17 08:39:49

    gość: ~zabek

    :-) a oto link do bardzo podobnej fontanny w nadmorskim kurorcie w......Gdansku !
    http://przewodnik.trojmiasto.pl/_misc/zdj_wym.php?url_zdjecie=http://s-trojmiasto.pl/zdj/przewodnik/fontanna.jpg

  • 2013-11-17 08:42:47

    gość: ~zabek

    mam pytanko ktora ladniejsza ta w trojmiescie czy w naszych Zabk? hmm deptak juz prawie gotowy wiec moze ja zastawic? czy tam kuter wstawic

  • 2013-11-17 09:11:33

    gość: ~ja

    http://www.hot.jpg.pl/zdjecie/180305/pgt/100/_Gdansk__Zabkowice_Sl_.html

    zapraszam do komentowania i oceny zdjec.

  • 2020-11-17 19:19:48

    gość: ~wallyvusly

    i am so satisfacted. greetings wally