Gimnazjaliści z Przyłęku najlepsi w województwie

Zawodnicy UKS Kusy od kilku lat zajmują czołowe lokaty w zawodach

Zawodnicy UKS Kusy od kilku lat zajmują czołowe lokaty w zawodach fot.: UKS Kusy Przyłęk

Gimnazjaliści z Przyłęku na początku października odnieśli kolejny sukces. Po raz trzeci okazali się najlepsi w województwie w klasyfikacji drużynowej rowerów górskich.

Zawody odbyły się 5 października w Chojnowie, a w rywalizacji wzięło udział 52 zawodników z jedenastu gimnazjów z województwa dolnośląskiego. Szkołę z Przyłęku reprezentowali: Łukasz Paździor, Sebastian Leśków, Grzegorz Horodyński, Kacper Krawczyk oraz Filip Dziędziora; a opiekunem zespołu był Dariusz Śladowski. Indywidualnie bardzo duży sukces odniósł Łukasz Paździor, który prowadził przez znaczną część wyścigu, a ostatecznie zajął trzecie miejsce i 48 punktów do klasyfikacji drużynowej.

Łącznie pięciu zawodników z GP Przyłęk zdobyło 164 punkty i o jeden wyprzedziło uczniów z Chojnowa, którzy w swoim zespole mieli  mistrza województwa. To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Dariusza Śladowskiego na arenie wojewódzkiej.

Warto dodać, że Śladowski jest równocześnie założycielem i prezesem działającego przy szkole Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kusy”, który swoją nazwą odwołuje się do patrona gimnazjum Janusza Kusocińskiego (pseudonim „Kusy”). Jako że nazwa patrona zobowiązuje, gimnazjaliści z Przyłęku nieźle spisali się także w Powiatowych Biegach Sztafetowych i zajęli drugie (chłopcy) i czwarte miejsce (dziewczęta).

O tym, że sukcesy sportowe stają się wizytówką szkoły w Przyłęku, świadczą wyniki współzawodnictwa sportowego gimnazjów naszego województwa w roku szkolnym 2012/13. Gimnazjum Publiczne w Przyłęku zajęło 40. miejsce na 333 sklasyfikowane gimnazja województwa dolnośląskiego.