Marek Wydmuch - złoty komendant

Marek Wydmuch okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej

Marek Wydmuch okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej fot.: KP PSP Ząbkowice Śląskie

W przedostatnią niedzielę lipca 2013 r. w Mietkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Triathlonie. Wziął w nich udział komendant ząbkowickiej straży pożarnej Marek Wydmuch, który wrócił do domu ze złotym medalem.

W przedostatnią niedzielę lipca 2013 r. w Mietkowie na jeziorze Mietkowskim odbyły się Mistrzostwa Polski w Triathlonie. Wziął w nich udział komendant ząbkowickiej straży pożarnej Marek Wydmuch, który wrócił do domu ze złotym medalem.

Zawody dla "ludzi ze stali" rozegrane zostały na dystansie długim ITU (3 km pływania, 80 km jazdy rowerem i 20 km biegu). Szef strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Ząbkowic Śl. st. bryg. Marek Wydmuch pokonał całą trasę w 4 godz. i 58 min., co pozwoliło mu na zdobycie złotego medalu w swojej kategorii wiekowej.

W klasyfikacji ogólnej komendant Marek Wydmuch zajął 36. miejsce. W zawodach zwyciężył Sylwester Kuster z Dąbrowy Górniczej.

Dla startujących zawodników mistrzostwa były morderczym wysiłkiem - długi bieg i jazda rowerem na takim dystansie w pełnym słońcu to nie lada wyczyn. Marek Wydmuch regularnie startuje w różnych zawodach, reprezentując ząbkowicką komendę, miasto Ząbkowice Śląskie, nasz powiat i województwo.