Zieliński asystuje i zbiera bardzo dobre recenzje

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński fot.: mat.prasowe

Kariera Piotra Zielińskiego, wychowanka Orła Ząbkowice Śląskie, a obecnie zawodnika Udinese Calcio rozwija się w bardzo szybkim tempie. W ostatnim meczu ligowym, w którym rywalem Udine była Parma, „Zielu” wyszedł na boisko nieoczekiwanie od pierwszej minuty. Ząbkowiczanin zagrał 71. minut i miał swój udział przy dwóch trafieniach. Ostatecznie Udinese pokonało Parmę 3:0!

- O tym, że zagram w wyjściowym składzie dowiedziałem się około dwie godziny przed meczem. Jak się zachowałem? Odetchnąłem i wygodnie usiadłem. Nie dowierzałem trochę. W środku bardzo się cieszyłem – mówi Piotr Zieliński.

Wychowanek biało-niebieskich, który przed przejściem do Udinese grał w młodzieżowych klubach  Zagłębia Lubin spisał się bardzo dobrze. Reprezentant polskiej młodzieżówki w dwunastej minucie gry zaliczył asystę przy bramce Muriela na 1:0, a także miał spory udział przy trzecim trafieniu dla swojej ekipy. Po jego uderzeniu z bliskiej odległości bramkarz zdołał odbić futbolówkę, jednak przy dobitce Pereiry był już bez szans. W 71. minucie Zielińskiego zmienił Emmanuel Agyemang-Badu, a trener Francesco Guidolin mógł być w pełni zadowolony z postawy niespełna 19-letniego ząbkowiczanina.

„Zielu” był zdecydowanie najmłodszym piłkarzem na boisku. Drugi najmłodszy zawodnik w tym pojedynku miał bowiem prawie 21 lat. To tylko w jeszcze lepszy sposób ukazuje, jak wielkim zaufaniem darzony jest we włoskim klubie były gracz Orła.

W samych superlatywach o Zielińskim wypowiadał się Andrzej Juskowiak – 39. krotny reprezentant kraju.

- To może być polski Francesco Totti. Przypomina go stylem gry, do wielu sytuacji dochodzi bardzo łatwo, też potrafi się bujnąć tak jak Totti. Jeszcze tylko brakuje mu wykończenia - powiedział srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie 92’.

O Piotrku mówił także prezes PZPN - Zbigniew Boniek.

- Oglądałem młodego Zielińskiego. Molto bene. Po godzinie był jak buraczek. Dobry mecz - napisał na Twitterze prezes PZPN i dodał - Żadna niespodzianka. Poukładany chłopak. Wróci na ławę, ale swoje pogra.

To była już druga wzmianka na Twitterze Zbigniewa Bońka o Piotrze Zielińskim. Niedawno jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii chwalił wychowanka biało-niebieskich za dobre mecze w kadrze U-21. Boniek pokusił się także o notę dla Zielińskiego za spotkanie z Parmą. W skali 1-6 prezes PZPN przyznał ząbkowiczaninowi czwórkę. Serwis udineseblog.it ocenił wychowanka Orła na 7.5 w skali 1-10. „Zielu” zebrał więc dobre recenzje i… oby tak dalej!