Superpuchar trafił do Nauczycieli

Superpuchar trafił do Nauczycieli fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

Mistrz Regionalnej Ligi Halowej Piłki Nożnej ostatniej edycji – zespół Nauczycieli, okazał się najlepszy w Dolnośląskim Superpucharze Futsalu i przechwycił Puchar Przechodni, który przez miniony rok znajdował się w rękach Straży Pożarnej.

Nauczyciele odnieśli dwa pewne zwycięstwa. W meczu ze Strażą Pożarną Paweł Zieliński i spółka przegrywali do przerwy 2:4, jednak po zmianie stron pokazali, że nie przypadkiem wygrali RLHPN i pokonali rywali aż 9:5. W drugim meczu gracze Nauczycieli zmierzyli się z przedstawicielem powiatu dzierżoniowskiego. Do przerwy przyjezdni dotrzymywali kroku Nauczycielom i na półmetku rywalizacji rezultat brzmiał 2:2, jednak po zmianie stron faworyzowany mistrz RLHPN wrzucił szósty bieg i ostatecznie zwyciężył w rywalizacji 8:3.

Drugie miejsce w turnieju przypadło Straży Pożarnej, która pokonała przyjezdnych z Dzierżoniowa 9:4, posiadając przez cały mecz inicjatywę.

Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Piotr Wiśniewski (Straż Pożarna), natomiast nagroda dla najlepszego bramkarza przypadła Jakubowi Susz (Nauczyciele).