Express-Miejski.pl

Twierdza Srebrna Góra zdobyta

Zlot Motocyklowy w Srebrnej Górze fot.: Anna Klimczuk

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Minęło 8 lat od kiedy Gremium Wrocław otrzymało status Full Chapter Gremium MC. Z tej okazji w miniony weekend Twierdza Srebrna Góra została opanowana przez motocyklistów ze wszystkich zakątków Polski.

Gremium Wrocław od 8 lat ma Full Chapter Gremium, czyli pełnoprawnie należy do Klubu Gremium, ma pełne barwy. „We Wrocławiu istniejemy od 10. Jesteśmy pierwszym Chapterem Gremium w Polsce. Od tego czasu jest już 16 oddziałów w całej Polsce. Każde miasto ma swoją nazwę. Jest Gremium Wrocław, Warszawa, Łódź, Ostrów itd. Praktycznie co tydzień któryś z oddziałów ma swój Zlot, na który zapraszają „braci” z pozostałych klubów – zarówno tych z Polski, jak i reszty świata. Tydzień temu byliśmy np. w Irlandii.” - informuje Kudłaty.

Ośmioletni staż Klubu to główny powód, dla którego od piątku 11 czerwca do Srebrnej Góry ze wszystkich stron zaczęły nadjeżdżać wszelkiej maści maszyny. Ich celem był fort Donżon. Gdy w sobotę w okolicach południa rozmawialiśmy z jednym z organizatorów Zlotu – Kudłatym, mowa była już o 600 zarejestrowanych osobach, jednakże nieustannie pojawiały się kolejne.

Aby uczcić swoją przynależność do honorowego grona Gremium, organizatorzy przygotowali dla uczestników zlotu szereg atrakcji. „W tym roku mamy dużo koncertów. Jedna kapela przyjechała ze Stanów Zjednoczonych z Chicago. Mowa o Samavedzie. Będzie grał Proletaryat, będą pokazy fajerwerków. Oprócz tego dużo kapel takich mniejszych, ale Polskich, bardzo fajnie grających rocka.” zapowiedział na początku imprezy nasz rozmówca.

Ale Zlot to nie tylko koncerty i konkurencje (przeciąganie liny, rzut w dal częścią motocykla itp.), to także pokazy. Niezaprzeczalnie większa część Panów czekała tego dnia na erotic show, który jak łatwo było się domyślić, rozgrzał do czerwoności niejednego z nich. Oprócz tego absolutnie każdy mógł w przygotowanym specjalnie namiocie skorzystać z usług jednego z najlepszych w regionie mistrzów tatuażu i przyozdobić wybraną przez siebie część ciała oryginalnym tatuażem.

Zakątki powiatu ząbkowickiego przyciągają coraz więcej turystów, a przede wszystkim organizatorów różnego typu imprez. "Chcemy powtórzyć tu zlot za rok. Współpraca z Wójtem, z Urzędem Gminy Stoszowice jest bardzo dobra. Mamy bardzo dobry kontakt. Tak samo prezes Twierdzy dużo nam pomógł, zatem myślę, że za rok spokojnie będziemy mogli tu wrócić (...) To pierwszy raz, kiedy Zlot organizowany jest w Srebrnej Górze. Myślę, że za rok będzie dużo więcej atrakcji. Mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej zespołów, jeszcze więcej ludzi." - dodaje Kudłaty.

Za rok do Srebrnej Góry ponownie zjadą motory z całej Polski. Będziemy tam i my.

AniaZlot Motocyklowy okiem laika

Ponieważ od niedawna jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dwukołowej maszyny, powoli zaczynamy czuć ducha jednośladów. Przyznam, że uśmiech automatycznie pojawiał mi się na twarzy, gdy mijaliśmy kolejne ekipy jadące z lub w kierunku Srebrnej Góry. Im bliżej, tym ich zagęszczęnie jakby większe. Dominującem kolorem tego dnia była oczywiście "czerń", materiałem - skóra.

Przekroczyliśmy bramkę i skierowaliśmy się w kierunku fortów. Już od pierwszych chwil spotykaliśmy się przede wszystkim z poczuciem humoru, serdecznością i chęcią do rozmów. Stwierdzam z całym przekonaniem, że motocykliści są wspaniałymi, otwartymi na nowe znajomości ludźmi.

Spacerując po twierdzy i podziwiając maszyny co krok napotykaliśmy chętnych do pogawędek kierowców. Ponieważ nie jestem typem herod-kobiety, zatem przy tych wszystkich silnych, wielkich mężczyznach wyglądałam jak mała satelitka, latająca od grupy do grupy celem poznania ich zdania na temat zlotu. Same pozytywne opinie mówią same za siebie.

Nie ukrywam, że w oczy rzucały się charakterystyczne kurtki, kamizelki z herbem organizatora - GREMIUM WROCŁAW. Powalił mnie widok kilkunastu mężczyzn idących obok siebie, ubranych niemalże identycznie, z kamienną twarzą, kierujacych się w stronę głównej bramy. Takie widoki do tej pory oglądałam jedynie w filmach, w sobotę miałam okazję zobaczyć to na żywo i wierzcie mi lub nie - warto było tam być!

Na swojej drodze spotkałam także ekipę z Żar, która gorąco zapraszała do siebie na zlot. Rozbroiło mnie nie tylko ich poczucie humoru, ale i stroje - przede wszystkim Pań. Skórzane gorsety, kurtki, spodnie i buty. Było na co popatrzeć. Nie było mężczyzny, który by się za nimi nie obejrzał. Z nieukrywaną zazdrością zerkałam na nie, gdy na motocyklach ruszały w podróż.

Według mnie zlot był bardzo udany. Frekwencja zdecydowanie wysoka. Maszyny genialne. Ludzie porywający. Nie pozostaje nic innego jak dodać, że za rok może być tylko lepiej.

leoni

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Twierdza Srebrna Góra zdobyta

  2010-06-14 14:11:31

  leoni (admin)

  Minęło 8 lat od kiedy Gremium Wrocław otrzymało status Full Chapter Gremium MC. Z tej okazji w miniony weekend Twierdza Srebrna Góra została opanowana przez motocyklistów ze wszystkich zakątków Polski.

 • 2010-06-18 19:24:14

  gość: ~Adam

  ostatnio dodany post

  http://www.youtube.com/watch?v=UImTFZ-Mvz4

REKLAMA