Ponad 100 dzieci na turnieju piłki nożnej

Dzieci na turnieju piłki nożnej

Dzieci na turnieju piłki nożnej fot.: Lamian

W niedzielę 11 listopada obył się na Hali Słonecznej pierwszy turniej piłki nożnej szkół podstawowych zaliczany do cyklu Grand Prix Ząbkowic Śląskich o Puchar Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka. Udział w nim wzięła ponad setka dzieci, chłopców i dziewczynek występujących w 12 drużynach piłkarskich.

Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 1-4 oraz 5-6. W kategorii dzieci młodszych zespoły podzielono na dwie grupy, w których każdy grał z każdym. Zwycięzcy grup zagrali o pierwszej miejsce w turnieju, a ekipy z drugich miejsc stoczyły pojedynek w finale pocieszenia o miejsca 3 i 4. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło zespołowi Akademia Piłkarska II, który pokonał w finale Grochową. Trzecie miejsce zajęła ekipa SP Ciepłowody, a czwarte Akademia Piłkarska III.

Kategorię dzieci starszych, w której wystąpiło pięć zespołów zwyciężyła drużyna Dream Team, drugie miejsce zajął team Groszki, a trzecie Braszowice. Kolejny turniej w styczniu. O tym, kto zwycięży w całym cyklu rozgrywek dowiemy się po pięciu turniejach.

Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich. W galerii zdjęcia z niedzielnych rozgrywek.