Turniej piłki nożnej szkół podstawowych

W sobotę 6 października odbył się na Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich, pierwszy z zaplanowanych czterech, Turniej Piłki Nożnej dla uczniów Szkół Podstawowych. Udział w nim wzięło osiem zespołów głównie z Gminy Ząbkowice Śląskie. Nie zabrakło również gości z Ciepłowód, którzy stanęli na najniższym stopniu podium.

Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych: młodsi (klasy 1-4) oraz starsi (klasy 5-6). Najliczniej została obsadzona pierwsza kategoria, w której najmłodsi rywalizowali w dwóch grupach. Zwycięzcy poszczególnych grup spotkali się w finale, zaś ekipy z miejsc drugich zagrały o miejsce na podium.

Po emocjonujących spotkaniach oraz dopingu kibiców ostatecznie pierwsze miejsce zajęła ekipa Akademii Piłkarskiej Orzeł 2, która pokonała w finale Szkołę Podstawową z Braszowic. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Ciepłowód, a czwarte Akademii Piłkarskiej Orzeł 2.

Do zmagań w grupie dzieci starszych zgłosiła się tylko jedna drużyna z Braszowic i tym samym zajęła pierwsze miejsce.

W listopadzie drugi turniej, który zapoczątkuje cykl Grand Prix Ząbkowic Śląskich o Puchar Burmistrza. Zapraszamy do udziału.