Express-Miejski.pl

Chór Echo w Radiu Wrocław

Wczoraj z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora w Polskim Radiu Wrocław odbył się koncert akademickich chórów. W sali koncertowej PRW nie zabrakło ząbkowickiego chóru Echo.

Był to przegląd chórów działających przy Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Wśród dwunastu chórów z województwa dolnośląskiego był także chór z Ząbkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Na scenie zaśpiewało siedem chórów wrocławskich i pięć z województwa, nasz, z Bielawy, Legnicy, Brzegu i Miękini – wymienia prezes ZUTW Grażyna Kwiecińska – Było to dla nas wielkie przeżycie. Mieliśmy tremę, bo obawialiśmy się jak nasza grupa wypadnie na tle innych. Jednak jak się okazało nasz chór prezentuje się bardzo pięknie pod każdym względem, nie tylko repertuaru i umiejętności, ale także mamy piękne stroje. Nie możemy się wstydzić wychodzić w świat, bo mamy czym się pochwalić.

Każdy z dwunastu chórów zaprezentował dwa utwory.

- By umilić sobie oczekiwanie na werdykt jury ponad pięćset osób wspólnie zaśpiewało – opowiada Grażyna Kwiecińska – To było niesamowite przeżycie, usłyszeć śpiew tych wszystkich ludzi.

Na koncercie był marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec, który wręczył nagrody zwycięskim uniwersytetom z Wrocławia i Bielawy. Nagrodą dla wyróżnionych chórów jest nagranie materiału o uniwersytecie przez Telewizję Wrocław i emisja w Telewizyjnym Klubie Seniora.

Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz pierwszy był na uroczystościach.

eMKa/Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Chór Echo w Radiu Wrocław

  2012-10-02 10:15:42

  eMKa/Express-Miejski.pl

  Wczoraj z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora w Polskim Radiu Wrocław odbył się koncert akademickich chórów. W sali koncertowej PRW nie zabrakło ząbkowickiego chóru Echo.

 • 2012-10-03 08:44:06

  gość: ~Levy

  ostatnio dodany post

  Dziennikarz nie zorientował się, że chór dostał wyróżnienie. Gratuluję rodzicom i naszym seniorom Ząbkowickim, jestem młodym człowiekiem ale cieszy mnie to, że im się chce, że w tym marazmie emerytów ząbkowickich ale nie tylko, oni chcą coś robić i godnie reprezentować nasze miasto. Gratuluję.

REKLAMA