W Bastionie Nowowiejskim w Twierdzy Srebrna góra odbyło się otwarcie wystawy przygotowanej przez partnera z Niemiec — Twierdzę Königstein.
Premiera wystawy pt. „Nie do zdobycia – fortece górskie jako arcydzieła europejskiego budownictwa obronnego” miała miejsce 26 czerwca w samo południe. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wójt Katarzyna Ruszkowska, Emilia Pawnuk - prezes Twierdzy Srebrna Góra, dr Andre Theme - dyrektor zarządzjący Twierdzą Konigstein, Aleksandra Chrzanowska reprezentująca Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dr katarzyna Pałubska - koordynator wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa Twierdz Górskich oraz prof. Tomasz Przerwa, polski historyk, doktor habilitowany specjalizujący się w historii XIX i XX w. oraz historii Śląska, autor publikacji na temat srebrnogórskiego zabytku.


Dwie twierdze górskie – jedna idea. Nowa wystawa w Twierdzy Srebrna Góra już dostępna fot.: em24.pl
zdjęcie 11 z 49
foto_private_policy
REKLAMA
REKLAMA