Piłkarskie święto na ząbkowickim stadionie. Orzeł ograł Zjednoczonych na inaugurację [foto]

Po spadku z czwartej ligi ząbkowicki Orzeł przeszedł sporą metamorfozę, a kadra prawdziwą rewolucję. W Ząbkowicach Śląskich postawiono na mieszankę rutyny z młodością i biało-niebieskich wychowanków. Inauguracja sezonu zarówno na boisku, jak i poza nim wypadla okazale. Na murawie podopieczni Piotra Kupca wygrali 7:3 (2:2) ze Zjednoczonymi Żarów, a na terenie stadionu miało miejsce prawdziwe piłkarskie święto. Można było nabyć gadżety Orła, zjeść darmową kiełbasę z grilla, a najmłodsi mogli do woli szaleć na dmuchanych zamkach. Samo wydarzenie wypadło niezwykle okazale, a i frekwencja na ząbkowickim stadionie była taka, jakiej nie było już dawno.

Na boisku też działo się sporo. Prowadzenie Orłowi szybko dał Grzywniak, ale już chwilę później do wyrównania doprowadził Uszczyk. Gdy wydawało się, że przed przerwą więcej goli kibice nie zobaczą, na listę strzelców znów wpisał się Grzywniak, tym razem trafiając do bramki Zjednoczonych z rzutu wolnego. Do szatni obie ekipy zeszły jednak przy remisie. Znów w roli głównej wystąpił Uszczyk, który tym razem zanotował asystę, a formalności dopełnił Kopernicki. Do przerwy 2:2.

Chwilę po zmianie stron to goście po raz pierwszy w meczu wyszli na prowadzenie po golu Uszczyka i wydawało się, że ząbkowiczanom ciężko będzie odrobić straty. Nic bardziej mylnego. Biało-niebiescy już po pięciu minutach doprowadzili do wyrównania za sprawą Dydy, który dobił piłkę odbitą przez bramkarza po uderzeniu z rzutu wolnego Grzywniaka, a prowadzenie Orłowi dał wprowadzony niespełna minutę wcześniej Kowalczuk. Do 80. minuty utrzymywała się jednobramkowa przewaga Orła i wynik końcowy był sprawą otwartą. Rezultat rywalizacji na 5:3 na dziesięć minut przed końcem regulaminowego gry podwyższył młodziutki Badecki po akcji Madeja, szóstego gola zdobył Ostaszewski, dopełniając formalności po akcji Kowalczuka, a wynik rywalizacji w doliczonym czasie gry na 7:3 (2:2) ustalił młodziutki Rafał Fudali.

Tak okazała wygrana na inauguację spowodowała, że ząbkowicki Orzeł po pierwszej kolejce jest liderem. Teraz przed biało-niebieskimi trudny mecz u siebie z Jedliną-Zdrój, która na inaugurację wygrała 3:1 w Kłodzku.