Klasa okręgowa: 2:7 (1:4)! Skałki rozbite w derbach przez Spartę [foto]

Nie mogli żałować swojego wyboru kibice, którzy udali się na mecz klasy okręgowej do Stolca. Tam w pierwszej kolejce miały miejsce derby, w których miejcowe Skałki podejmowały Spartę Ziębice.

Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami, od prowadzenia Skałek. Już w 12. minucie gry Piotr Kupiec strzałem zza pola karnego przelobował Macieja Łosia i dał swojej ekipie prowadzenie. Co więcej, było to drugie trafienie stolczan w tym meczu. Wcześniej do siatki gości skierował piłkę Piotr Satanowski, ale arbiter wskazał pozycję spaloną. Gdyby ktoś wtedy powiedział, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem gości i to aż 4:1, nie uwierzyłby w to nawet największy fan Sparty. A jednak. W 31. minucie do remisu doprowadził Przemysław Palmowski a okres od 40 do 45 minuty to istne trzęsienie ziemi w Stolcu. Najpierw gola na 2:1 dla przyjezdnych po zamieszaniu w polu karnym zdobył Stanisław Sendor, a chwilę później rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Trepka. Jakby tego było mało goście tuż przed gwizdkiem na przerwę zdobyli gola numer cztery. Akcję przeprowadził Dawid Gwóźdź, dograł do Trepki, a napastnikowi Sparty nie pozostało nic innego jak po raz drugi pokonać Kota.

W drugiej połowie Skałki próbowały odrabiać straty. Kilkukrotnie zakotłowało się pod bramką Łosia, ale efektów w postaci drugiego gola dla Skałek nie było. Było natomiast piąte trafienie dla Sparty. W 68. minucie hat-tricka skompletował Trepka. Chwilę później szóstego gola zdobył Gwódź, a strzelecką kanonadę Sparty zakończył Seweryn Nocoń. Skałki w doliczonym czasie pojedynku zdobyły jeszcze drugiego gola autorstwa Marka Galika, ale było to trafienie tylko na otarcie łez.

Po pierwszej kolejce Sparta jest liderem, a Skałki zamykają tabelę. Teraz podopieczni Grzegorza Bartkiewicza zagrają w Roztoce z Granitem, a Skałki za blamaż w pierwszej kolejce będą chciały zrehabilitować się na trudnym terenie w Kudowie-Zdroju. Ziębiczanie swój mecz rozpoczną w sobotę o godz. 17, stolczanie w niedzielę też o godz. 17.

Składy:

Skałki: Kot - Zalot, Kijak (77' Iwanicki), Krupiński, Galik, Głowak, Kupiec (46' Wiśniewski), Mazur (46' Stanny), Dominik (68' Kozłowski), Faron (80' Prokop), Satanowski

Sparta: Łoś, Lebowski, Korchan, Jankowski, Fitak (79' Józef Sendor), Tutaj (82' Zięba), Palmowski, Stanisław Sendor, Gwóźdź, Ziółkowski (65' Nocoń), Trepka (80' Nicpoń)