Express-Miejski.pl

Święto Strażaka w gminie Ziębice

5 maja w kościele parafialnym w Henrykowie ojcowie cystersi, ks. proboszcz Wiesław Rymarczyk i o. Piotr Olearczyk odprawili mszę św. za strażaków z gminy Ziębice.

Wokół ołtarza św. Floriana zgromadzili się strażacy-ochotnicy z gminy Ziębice oraz zaproszeni strażacy z sąsiedniej gminy Ciepłowody: strażacy-ochotnicy z Ciepłowód i Dobrzenic. W nabożeństwie uczestniczyli Mariusz Szpilarewicz - burmistrz Ziębic, Łukasz Białkowski - wójt gminy Ciepłowód, Ryszard Nowak - prezes zarządu gminnego OSP, zastępca Wiesław Karpierz oraz Zygmunt Bielawski - komendant gminny OSP. Po mszy burmistrz Ziębic podziękował strażakom za ich poświęcenie oraz odniósł się do zakończonych zebrań sprawozdawczych w piętnastu jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Ziębice.

Jednostki gminy Ziębice to trzecia część straży ochotniczych powiatu ząbkowickiego. Działają w formie samodzielnych stowarzyszeń, a ich działalność finansowana jest w sposób bezpośredni przez gminę. Do 15 jednostek zaliczamy: Osinę Wielką, Wigańcice, Pomianów Dolny, Wadochowice, Krzelków, Niedźwiedź, Lubnów, Witostowice, Henryków, Nowy Dwór, Czerńczyce, Nowina, Głęboka, Starczówek oraz Bożnowice. Jednostki tworzy 366 członków, w tym 25 kobiet. W gminie działa również siedem drużyn młodzieżowych. 

2019-05-09 13:28:39

Święto Strażaka w gminie Ziębice

Święto Strażaka w gminie Ziębice fot.: UM Ziębice

Zdjęcie:
1 z 4

Następne
  • Święto Strażaka w gminie Ziębice
  • Święto Strażaka w gminie Ziębice
  • Święto Strażaka w gminie Ziębice
  • Święto Strażaka w gminie Ziębice

foto_private_policy

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA