Express-Miejski.pl

Jeden z Dziewięciu – finał turnieju

Jeden z Dziewięciu fot.: eMKA/Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jeden z Dziewięciu to Turniej Religijny rozgrywający się na terenie Ząbkowic Śląskich. Spośród dziewiątki finalistów w piątek został wyłoniony zwycięzca.

Turniej ma charakter dwu etapowy. W pierwszym etapie wszyscy zgłoszeni uczestnicy odpowiadali kolejno na 10 pytań. Każdy z uczestników może zdobyć za samodzielną dobrą odpowiedz od 0 – 4 pkt. Jeżeli uczestnik postanowi skorzystać z podpowiedzi sędziego posiłkowego wówczas za dobrą odpowiedź może otrzymać  0 -2 pkt. W momencie gdy zaryzykuje i przed odczytaniem pytania odda talent wówczas może zdobyć od 0 – 10 pkt. za dobrą odpowiedź.  W tym przypadku uczestnik nie może skorzystać z podpowiedzi sędziego posiłkowego.  Pierwsze trzy osoby, które uzyskały na tym etapie najwięcej punktów przeszły do etapu drugiego, gdzie również odpowiadały na 10 pytań. Osoba która uzyskała największą liczbę punktów, stała się jednym z finalistów Wielkiego Czerwcowego Finału.

 Bogumi Jendraszczyk jeden z jurorów, organizator Turnieju, członek Stowarzyszenia Dom Prasy Katolickiej, jest zadowolony z jego przebiegu:

Wszyscy uczestnicy, jak również zgromadzona publiczność, stwarzali atmosferę radości, otwartości, a także zrozumienia. Wśród samych finalistów, dało się zauważyć zdrową rywalizację. Piaty finał turnieju to nie koniec, bo już po wakacyjnej przerwie ruszamy z kolejna szósta edycja, na który serdecznie już dziś zapraszamy. W najbliższym czasie planujemy, troszkę zmienić wygląd samego konkursu, wykorzystując do tego wszystkie dostępnie nam znane środki multimedialne.  Jak również jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy z zewnątrz.

Poziom wiedzy uczestników był różnorodny:

 Pytania jakie zostały przygotowane na tegoroczny Finał Turnieju Wiedzy Religijnej, były dość zróżnicowane. Wśród nich, znalazły się  łatwiejsze
i trudniejsze, jak również cześć z nich była podchwytliwa. Poziom wiedzy finalistów podobnie jak i pytania był różnorodny.  Dało się zauważyć osoby, świetnie odnajdujące się w tematach ogólno -  religijnych, jak również i takie, które dobrze radziły sobie z odpowiedziami. Uważam, ze finaliści odpowiednio się przygotowali do tegorocznego finału. Niezwykłe emocje, stres, to czynniki, które często uniemożliwiły finalistom, udzielić szybkiej odpowiedzi na wylosowanie przez siebie pytanie. Trzeba zauważyć, że zawsze przy takich turniejach, dodatkowym czynnikiem wspomagającym powodzenie, jest również odrobina szczęścia.

Do ścisłego finału doszła dziewiątka dzieci: Karolina Kiełbasiewicz, Magdalena Potok, Jakub Chociaj, Alicja Ostapiuk, Wiktoria Bandyk, Marcin Owczarek, do finałowej trójki weszli: Nikola Handel, Marcin Bratownik, Karolina Słomińska.

Karolina bardzo cieszyła się wygraną, pokonała ósemkę przeciwników i popisała się wiedzą religijną:

 Do turnieju przygotowywała mnie mama, która jest katechetką. Wspólnie rozwiązywałyśmy quizy. Poza tym nie robiłam nic, by wygrać – dodaje skromnie.

Bogumił Jendraszczyk zachęca do zdobywania wiedzy religijnej i do czynnego udziału w tego typu zabawach mających na celu zintegrowanie środowiska i poszerzenia wiedzy:

 Włączmy się razem do budowania, i pogłębiana świadomości religijnej w śród dzieci i młodzieży. Turniej to nie tylko konkurs, ale przede wszystkim wspaniała zabawa, która uczy rozwija i pozwala zrozumieć lepiej nasza wiarę. Serdecznie zapraszamy wszystkich wychowawców dzieci oraz młodzież,
by aktywnie włączyć się w tworzenie naszego wspólnego dzieła. Mile wdziane są programy artystyczne, podczas których będziemy mogli się podzielić talentami jakimi zostaliśmy obdarzeni.

 

eMKa/Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA