Express-Miejski.pl

Złoty Stok wśród najlepszych

Gala rozdania nagród fot.: UM Złoty Stok

5 kwietnia 2011 r. w Centrum Olimpijskim PKOI w Warszawie przyznano najlepszym miastom w Polsce tytuły AKTYWNE MIASTO. Po weryfikacji przez Kapitułę Konkursu z grona licznych zgłoszeń do ścisłego finału w kategorii małe miasta (do 30 tys.) dostał się Złoty Stok.

Na uroczystej gali, podsumowującej I edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla Urzędów Miast i Gmin w gronie 13 finalistów, wśród popularnych miast rekreacyjno- wypoczynkowych takich jak Mrągowo, Ciechocinek czy Złotoryja, znalazła się Gmina Złoty Stok, jedyna z naszego powiatu.

Nie udało się Złotemu Stokowi pokonać Mrągowa ale i tak miasto zrobiło największą furorę, otrzymując 3 wyróżnienia: Certyfikat Aktywne Miasto, Certyfikat dla najmniejszego startującego miasta oraz jedyną nagrodę specjalną, ufundowaną w ramach konkursu. Za darmo współorganizator konkursu wykona dla miasta witacz.

Dagmara Ostapiuk z wydziału promocji oznajmiła, że jest to kolejny prestiżowy, ogólnopolski tytuł zdobyty przez Gminę Złoty Stok. Po tytule Gminy Fair Play, który uzyskał Złoty Stok, ten wczorajszy najprawdopodobniej nie będzie ostatnim.

Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ząbkowicach Śl. zgłosił wykonaną przez gminę inwestycję - modernizacja pieców wapienniczych - do kolejnego ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku 2010. Możliwym do uzyskania jest również kolejny tytuł Gminy Fair Play za inwestycje z roku 2010 .

W pozostałych trzech kategoriach wtorkowej imprezy, tj. średnie miasta, duże miasta i aglomeracje zwyciężyli odpowiednio: Przemyśl, Bydgoszcz oraz Gdańsk.

EM / UM Zloty Stok

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA