Kilkudziesięciu uczestników na starcie „Bardzkiej Piąteczki”. Znamy najlepszych

„Bardzka Piąteczka”. Biegacze po raz dziewiąty rywalizowali w Bardzie

„Bardzka Piąteczka”. Biegacze po raz dziewiąty rywalizowali w Bardzie fot.: UMiG Bardo

Około 60 zawodników wzięło udział w 9. edycji „Bardzkiej Piąteczki”, która odbyła się w minioną sobotę.

Zawodnicy tradycyjnie rywalizowali na trzech dystansach - 5 km, 10 km oraz 15 km.

Na najdłuższej trasie najszybszy był Piotr Kociołowicz z Janowca, któremu pokonanie 15 km trasy zajęło 1h 5 min i 57 sek. Drugi był Tomasz Kowal z Jaszkowej Dolnej ze stratą niemal ośmiu i pół minuty, a trzeci Maciej Ciesielski z Wrocławia, który do zwycięzcy stracił ponad dziewięć minut. Wśród Pań zwyciężyła Wioletta Kratiuk (czas: 1h 37 min 9 sek.) przed Jadwigą Sowińską z Barda i Justyną Kubicz z Ząbkowic Śląskich. Łącznie na tym dystansie rywalizowało dziewięć osób.

16 osób zdecydowało się na bieg na trasie 10 km. Wygrał Robert Sadzik z czasem 42 min i 40 sek. Drugi był Michał Gołębiewski z Bielawy ze stratą blisko dwóch i pół minuty, a podium uzupełnił Damian Janusz z Bystrzycy Kłodzkiej (czas: 46 min i 19 sek). Wśród Pań najszybsza była Beata Kozłewska z Ząbkowic Śląskich z czasem 57 min i 24 sek. Druga linię mety przekroczyła Marta Łyko z Wałbrzycha, a trzecia Justyna Stal z Jelcza-Laskowice.

Najbardziej popularny był dystans pięciu kilometrów. Na starcie stanęło 35 śmiałków. Triumfował Mariusz Stojanowski z Dusznik-Zdroju z czasem 21 min i 7 sek, drugi był Bartłomiej Kowal z Paczkowa (21 min i 40 sek.), a trzeci Kamil Pluciński z Kłodzka (22 min 05 sek.). Wśród Pań pierwsze miejsce wywalczyła Katarzyna Gnitecka z Kudowy-Zdroju z czasem 25 min i 51 sek. przed Patrycją Tomaką z Ołdrzychowic Kłodzkich oraz Eweliną Palac z Barda.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. Nagrody i puchary dla najlepszych zawodników wręczył burmistrz Krzysztof Żegański, zapraszając jednocześnie na przyszłoroczną, dziesiątą edycję biegu. Pomysłodawcą i współorganizatorem „Bardzkiej Piąteczki” jest Tomasz Janik, który w tym roku był odpowiedzialny również za konferansjerkę.