Express-Miejski.pl

Koncert z okazji Dnia Kobiet & Recital Magdaleny Smalary pt. „Kobieta do zjedzenia”

Dzień Kobiet w Ziębickim Centrum Kultury fot.: Gmina Ziębice

Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz oraz Ziębickie Centrum Kultury zapraszają na koncert z okazji Dnia Kobiet.

W niedzielę 5 marca o godz. 17.30 w Ziębickim Centrum Kultury odbędzie się Koncert z okazji Dnia Kobiet & Recital Magdaleny Smalary, pt. „Kobieta do zjedzenia”. Wstęp wolny.

Magdalena Smalara - aktorka teatralna, filmowa i serialowa, która bywa również wokalistką, reżyserką i autorką tekstów. Można Ją oglądać m.in. na deskach stołecznego Teatru Dramatycznego, wcześniej pracowała również w Teatrze Polskim w Warszawie, gdzie debiutowała jako reżyserka spektaklu „Wszędzie jest wyspa Tu" opartego na poezji Wisławy Szymborskiej.

„Kobieta do zjedzenia” - piosenki o przyjemnościach
gastro-recital Magdaleny Smalary z zespołem: Michał Lamża (piano) & Wojciech Gumiński (kontrabas). Kompozycje, aranżacje, kierownictwo muzyczne: Urszula Borkowska.

W recitalu „Kobieta do zjedzenia” Magdalena Smalara opowie o jednej z największych namiętności świata, czyli o jedzeniu. Usłyszymy piosenki napisane specjalnie do tego spektaklu oraz szlagiery w nowych aranżacjach. Nie wszyscy ludzie zastanawiają się nad tym, co jedzą. Niektórym jest to zupełnie obojętne. Warto wiedzieć, że o jedzeniu pisali najwięksi, nadając mu rangę niemal metafizyczną, dość wspomnieć proustowskie Magdalenki. Dziś, kiedy co druga osoba to wybitny smakosz o wiedzy szefa kuchni restauracji z gwiazdką Michelin, jedzenie znowu stało się tematem numer jeden. Będzie zabawnie i lirycznie. Będzie o smakach, o apetytach, o filozofii jedzenia, o proteinach, białkach, skrobiach i o dietach. Aktorka temat zna od podszewki, mając za sobą m.in. terapię odchudzającą u hipnotyzera...

Gmina Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA