Express-Miejski.pl

Program grantowy dla przedszkoli „Rosnę z matematyką” fundacji mBANKU

Przedszkole nr 4 w Ząbkowicach Śląskich wzięło udział w II edycji programu grantowego „Rosnę z matematyką” fot.: Przedszkole nr 4 w Ząbkowicach Śląskich

Przedszkole Publiczne nr 4 w Ząbkowicach Śląskich znalazło się w gronie 137 zwycięzców spośród 562 złożonych wniosków II edycji programu grantowego „Rosnę z matematyką”.

Przedszkole Publiczne nr 4 otrzymało wsparcie finansowe w II edycji programu grantowego „Rosnę z matematyką”  organizowanego przez Fundację mBank.

Począwszy od marca w Przedszkolu Publicznym nr 4 będą realizowane działania edukacyjne, które wykorzystują naturalną ciekawość dzieci i ich wrodzone umiejętności liczenia. Dzieci w ramach projektu „Matematyczna wiosna” uczestniczyć będą w niebanalnych zajęciach, zabawach i grach terenowych nakierowanych na rozwijanie umiejętności matematycznych, a rodzice i dziadkowie zaproszeni zostaną do udziału w kreatywnych warsztatach. Zakończeniem projektu będzie konkurs na najciekawszą matematyczną grę planszową.

Celem podejmowanych działań jest rozwijanie kompetencji matematycznych wśród dzieci objętych edukacją przedszkolną i promowanie dobrych praktyk w tym zakresie, promowanie postrzegania matematyki jako dziedziny obecnej w życiu codziennym wraz z jej praktycznym zastosowaniem, popularyzacja metod nauczania matematyki, opartych na praktycznym zastosowaniu matematyki, bezpośrednim zaangażowaniu dzieci oraz wykorzystaniu metod pracy w grupie i aktywności ruchowej, a także włączenie rodziców i innych osób z najbliższego otoczenia dzieci w rozwijanie ich kompetencji matematycznych.

Przedszkole Publiczne nr 4 w Ząbkowicach Śląskich

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA