Express-Miejski.pl

Frankenstein nieustannie zachwyca...

Ziębicka Orkiestra Mandolinistów i goście wystąpili „u siebie” fot.: Tomasz Zacharow

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Tytułowe monstrum, z powieści, angielskiej pisarki i poetki - Mary Shelley, z 1818 roku, budzi skrajne emocje.

Tytułowe monstrum, z powieści, angielskiej pisarki i poetki - Mary Shelley, z 1818 roku, budzi skrajne emocje.

Nasz Frankenstein, czyli projekt, który pod przewodnictwem Ju Ghana, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, stworzyła Ziębicka Orkiestra Mandolinistów, wywołuje natomiast tylko euforię.

Nie inaczej było w ostatnią niedzielę, 27 listopada, kiedy to Orkiestra wystąpiła "w domu", czyli przed ziębicką publicznością.

W maju tego roku odbyły się u nas dwa prapremierowe wykonania koncertu z autorską muzyką na żywo do ekranizacji powieści - niemego filmu z 1910 roku. W sierpniu premierowy dublet wykonano na Zamek w Ząbkowicach Śląskich. Później naszych artystów gościło Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie.

Niedzielny koncert był ostatnim koncertowym przystankiem Orkiestry, przed wyjazdem na sesję nagraniową, która odbędzie się w dniach 3/4 grudnia w studiu Polskiego Radia w Warszawie.

Nasza sala wypełniła się "po brzegi", koncert zakończył się długą owacją na stojąco, co na pewno było zastrzykiem pozytywnej energii dla artystów!

Koncert był częścią projektu pn. "Wędrująca Akademia Kultury" realizowanego przez Fundację Żywe Kultury i dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

Ziębickie Centrum Kultury

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA