Express-Miejski.pl

W trakcie długiego weekendu wpadło czterech nietrzeźwych kierujących

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Podczas długiego weekendu związanego ze Świętem Niepodległości policjanci zatrzymali na drogach powiatu ząbkowickiego czterech kierujących pod wpływem alkoholu.

Długi weekend związany z 11 listopada i obchodzonym tego dnia Świętem Niepodległości na drogach powiatu ząbkowickiego minął spokojnie. Pomimo zmiennej pogody oraz wieczornych mgieł nie doszło w tym czasie do poważnych wypadków drogowych. - Policjanci jednak codziennie pilnowali bezpieczeństwa, sprawdzając między innymi stan trzeźwości kierujących. Od piątku 11 listopada do poniedziałku zatrzymali 4 kierujących pod wpływem alkoholu - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

11 listopada w Srebrnej Górze mundurowi zatrzymali 39-letniego kierującego samochodem fiat dublo. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego był nietrzeźwy, miał ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejni trzej kierujący „wpadli" w poniedziałek rano (14 listopada) w ciągu zaledwie dwóch godzin. Był to wynik policyjnej akcji „Trzeźwy Poranek”. - Kilkanaście minut po godz. 7 policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Ząbkowicach Śląskich kierującego samochodem osobowym marki Dacia. 35-letni mieszkaniec Poznania kierował w stanie po użyciu alkoholu (poniżej 0.5 promila). Kolejnego kierującego po użyciu alkoholu funkcjonariusze zatrzymali już pół godziny później również w Ząbkowicach Śląskich. 61-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego miał podobnie jak jego poprzednik blisko pół promila alkoholu w organizmie - dodaje policjantka.

Obaj kierujący odwiedzą za wykroczenie, za które oprócz wysokiej grzywny grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do nawet 3 lat

Z wyższą karą i dłuższym zakazem będzie się musiał pogodzić kolejny kierujący, który został zatrzymany około godz. 9 w Jaworku. Kierowca volkswagena passata miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. - 44-letni mieszkaniec Ząbkowic Śląskich odpowie więc za przestępstwo prowadzenia samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości - informuje funkcjonariuszka.

Policjantka przypomina, że polskie prawo wyraźnie odróżnia dwa stany: stan po użyciu alkoholu (od 0.2 do 0.5 promila) oraz nietrzeźwość (od 0.5 promila). Różnice między nimi są istotne – od stanu zależy bowiem rodzaj i wymiar kary.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W trakcie długiego weekendu wpadło czterech nietrzeźwych kierujących

  2022-11-14 15:53:41

  gość: ~Mati

  To ktoś z tego pseudo driftowo-gejowskiego czegoś co się odbyło? Jest o tym niżej artykuł, ale express najpierw usuną część komentarzy niezadowolonych mieszkańców Ząbkowic, którym przeszkadza hałas i smród, a potem usunęli już wszystko i zablokowali możliwość komentowania. Wolność słowa jak Korei, gratuluje expressie.

 • 2022-11-14 16:29:47

  gość: ~wow

  @~Mati
  Pełne gacie ? Wolność słowa, demokracja ? Korea, Vietnam. Idź na spacer dziś nie driftują.
  Nie obrażaj gejów robalu.

 • 2022-11-14 16:34:54

  gość: ~On

  @~wow
  Gdzie masz tu obrażanie gejów kiepie?

 • 2022-11-15 06:37:21

  gość: ~Hsndsn

  @~On
  Bo cały ten Azerbejdżan team jest jakiś taki gejowski

 • 2022-11-15 06:40:40

  gość: ~Haha

  ostatnio dodany post

  Drifterzy kuwa. Expresie sedesowy proszę tylko nie usuwajcie komentarza.

REKLAMA